Torilla ilmaista ruokaa

tänään kello 21-24.

Kunta tarjoaa köyhyyttään köyhille kuntalaislle pippuripihvin ilman (onhan se ne veromarkkoina kiskonna).

Myös kotipakettiin lapsille vietäväksi.

Kerrankin kunta köyhien lapsiperheiden asialla.

Tervetuloa!
5374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lapset jo kiljuu iltapalloa

Äänestä
  • kuntalaisten asialla.

    Äänestä

niitä pihvie paestammaan, osovaakohan tuo, ettei sattusi kärvähtämmään...

Äänestä
  • palavelun Kultasesta Kukosta.

    Tarjoilijajoina toimiipi kunnanhallituksen jäsenet.

    Äänestä

  • mestarikokin paesteja kärventemmään

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nälkäisille kirjoitti:

tänään kello 21-24.

Kunta tarjoaa köyhyyttään köyhille kuntalaislle pippuripihvin ilman (onhan se ne veromarkkoina kiskonna).

Myös kotipakettiin lapsille vietäväksi.

Kerrankin kunta köyhien lapsiperheiden asialla.

Tervetuloa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu