Menin toiveikkaana vaihtamaan entistä C mallia uuteen tulokkaaseen, mutta yllätys oli melkoinen. Poissa oli se perinteinen mese imago. Tuli tunne kuin olisin istahtanut italialaiseen tai japsiin. Varmaan hyvä auto muuten.
C-Mersu muuttui tusina-autoksi
kuin japsit
91797
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
älä märkäkorva höpise odota nyt muutama vuosi ennenkuin pääset autokaupoille.
Joista uutena hankittuja merkkejä. Opel,Volvo,Toyota,Audi,Foord ja Mersu. Toki joskut ollut myös mm Fiat ja Ladakin,niinpä kokemusta on.
lambolta tai lexsuselta, ei ei se niin ales voi mennä.....
Missä ennen oli jalopuuta, on siellä nykyisin muovia, mutta sehän on sitä uudistusta.
kyllä se mesen jalopuu on vieläkin aitoa puuta..
mutta se on totta että on ne muuttunu nyt alkaa kojelaudat kitisemään jo 500000 km kohdalla ennen niilä päästeli 800000 ennen sivuääniä.
Kyllä vaan, siellä missä ennen oli jalopuuta nyt se on korvatte mustalla muovilla.Kovin on koelauta massiivista muovia.
istuit mutta et ajanut.
yo.mies on kuulemma ajanut mersua,hienoa!
Tänä päivänäkin jotkut ovat niin tyytyväisiä mersuunsa(w 123)että "tuulettevat" sitä puoli tuntia kännykkä korvassa ennen kuin pääsevät liikkeelle, lol