Kotkan poliisin ja syyttäjänviraston menettely tutkittavana oikeuskanslerilla. Lue kantelu (3), niin tiedät enemmän: http://askokervinen.net/kantelut.html
Poliisin menettely tutkittavana
Asko Kervinen
121210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mielenkiintoista nähdä, että tapahtuuko vieläkään mitään. Multa ainakin on jo usko mennyt aikoja sitten virkamiehiin. Mutta älä periksi anna.
ei varmaankaan hienoa poliisille nuo oikeuskanslerin jutut...noh ehkäpä aiheesta tehty, aika hyvin näyttisivät olevan perusteltuja, mut aihettaako toimenpitetä siltikään, epäilen! poliisilla aina puolustajia virkaportaissa!
pelleilyyn, varmaan moni muukin olis jos kohalle sattuis!
samaa skeidaa. HMT on muuten pyllystä.
Kokeileppa Asko huviksesi ottaa yhteyttä vaikka johonkin tv-ohjelmaan, kuten 45min, tai silminnäkijään. Kyllä tälläisissä tapauksissa tulee Karpoa ja savuporoa ikävä.
Romaani, tuota tekstiä kun näkyy syntyvän sivutolkulla tyhjästä ja tyhjänpäiväisestä.
Tai hanki elämä ettei tarvii ronkkia muitten asioita, jos niitä on pakko ronkkia niin lähde politiikkaan isolla rattaalla.
on muka? onks sul paha olo?
Täyttä asiaa kirjoitti Asko, monikaan kansanedustaja ei tajua Stoora Enson kuvioista mitään, Tiusanen ja Paatero munasivat ittensä, hyvä että joku opettaa niitäkin!
Miksköhän täällä meillä päin ei tajuta vasemmiston propaa ja popua?
enemmän tuolla suomi 24 oikeudenkäynnit osastolla ellei ole jo sensuroitu!
mua kiinnostaisi mitä viranomaiset vastais toimittajille tuohon ak,n kolmannessa oikeuskanslerin valituksessa olleisiin kiperiin kysymyksiin?
Kyllä, pitää paikkansa, asiaa valmistellaan tiettyyn mediaan, jolla myös toissijainen julkaisuoptio.
Aika näyttää mitä tapahtuu!
Jos menee poliisin toiminta läpi ilman huomautusta on vallan vakava juttu kansalaisten yhdenvertaisuuden näkökulmasta!
Poliisilla velvollisuus tutkia kaikkien kansalaisten asiat tasapuolisesti ketään ennalta syrjimättä!
Ne yhteiskunnan resurssit joita Asko toivoo voivansa käyttää etujensa ajamiseen ovat rajalliset. Mielestäni on aivan kohtuullista että tällaisissa tapauksissa maalaisjärki voittaa. Kannattaisi Askonkin luottaa siihen että pääsääntöisesti virkamiehillä on kokemusta siitä mikä asia tulee menemään läpi ja missä on jotain oikeasti takana. Vastavuoroisesti, heitähän odottaa sanktiot jos tapahtuu virkavirhe. Virkavirhe taas ei ole missään tapauksessa subjektiivinen asia. Toisin sanoen: Asko, jos virkamies ei ole kanssasi samaa mieltä, hän ei välttämättä ole väärässä.
Täytyy älytä milloin takoo päätään mäntyyn ja lopettaa ajoissa.