Onko perää?

Pitääkö mitenkään paikkaansa kaupungilla kiertävä huhu, minkä mukaan Raahen varvinrantaan kaavoitet-
tavat omakotitontit olisi jo varattu? Ja varaajina olisi monia merkittäviä kunnallispolii-
tikkoja? Tappakaa huhu, ellei totta. Ei kai kukaan voi nuin härskisti menetellä?
6890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ainahan kaikki poliitikot ajavat vain omaa etuaan.

Äänestä

Paskat. Ainahan noita huhuja liikkuu kun kateelliset alkaa junkuttaan. Ei mitään perää asiassa.

Äänestä

Ei niitä ole varattu ne on annettu. Se on kultainen käden puristus kaupungilta, mm. KJ. Ei sinne mitään Rudiksen rasvaria oteta.

Äänestä

ne tontit olleet varattuna "hyville veronmaksajille" ?

Äänestä
  • Perus vaatimuksettontin saamiseen on Ruotsin kieli ja olet poliitikko. Tuosta tedään Raahen Kauniainen, myöskin kaikki palvelut tulee Ruotsinkielisiä varten.

    Äänestä

uhattu jos ne on jo varattu.
Kyllä se voi pitää paikkansa ,että voivat olla varattuja ainakin osa rantaa. Onhan siellä heitä näkynytkin kulkevan jo viime kesänä.
Sehän se tuntuukin härskiltä ja pahalta tai jopa naurettavalta.
Näin täällä Raahessa nyt menetellään.
Kun on tärkeitä ihmisiä päättämässä asioista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Leilalaila kirjoitti:

Pitääkö mitenkään paikkaansa kaupungilla kiertävä huhu, minkä mukaan Raahen varvinrantaan kaavoitet-
tavat omakotitontit olisi jo varattu? Ja varaajina olisi monia merkittäviä kunnallispolii-
tikkoja? Tappakaa huhu, ellei totta. Ei kai kukaan voi nuin härskisti menetellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu