Tämmöisestä

tykkään

2

1334

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eihän noiden kokoaminen niin vaikeaa ole. Olen itsekin tehnyt sekä eri matkoilta että luontokuvista ja kukista yleensä. Ohjelmia saa alta satasen (esim. MAGIX extreme photostory), kalliimmaksi tulevat kuvat jos niitä hankkii muualta kuin kävely tai pyörämatkan päästä.

      Hieman päänvaivaa vaatii kuivien ja musiikin sovittaminen yhteen mutta sekin onnistuu kun aikansa ahkeroi, luulisin omassa käytössä vältyttävän teosto maksuista mutta jos aikoo laittaa julkiseksi kannattaa tarkastaa. Näistä, linkissä olleista, nyt voi sitten ottaa alkuun osviittaa ja sitten siirtyä persoonallisempaan kokonaisuuteen.

      Muutama vuosi sitten tekemäni ensimmäisen esityksen valmistus vei ainakin 3 - 4 viikkoa (ei yhtä soittoa), siinä tehtiin ainakin 10 kpl väliyrityksiä ennen kuin julkaistava kappale näki päivänvalon, kesto oli loputa noin 15 min. Julkaisu minun tapauksessani tarkoitta tuttaville esitettävä versio kun niistä haluaa jo päästä eroon.

      • tekijältä

        Musiikin tekeminen näissä tietysti otti aikansa, vaikka sävelmät olivat olemassa. Itse kun soittaa, ei ole tekijänoikeusongelmia. Kansanlaulut ovat sävellyksinä vapaita tekijänoikeuksista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      233
      1789
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      186
      1591
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      45
      1192
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      49
      917
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      750
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      741
    7. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      730
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      715
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      23
      692
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      627
    Aihe