lähellä asuvana olen joutunut haistelemaan tuon
rakennuksen savukaasuja.eikö ympäristövirasto puutu jo asiaan!!!!! siellä poltetaan kuulemma aivan kaikkea mahdollista. lastakaan en ole voinut ulkona nukuttaa niin karmea katku sieltä tulee. ja kaiken huipuksi siinä toimii kiinteistöhuoltoyritys!!! !!!!!!!!!!!!!! PÖYRISTYTTÄVÄÄ!!!!!
rakennuksen savukaasuja.eikö ympäristövirasto puutu jo asiaan!!!!! siellä poltetaan kuulemma aivan kaikkea mahdollista. lastakaan en ole voinut ulkona nukuttaa niin karmea katku sieltä tulee. ja kaiken huipuksi siinä toimii kiinteistöhuoltoyritys!!! !!!!!!!!!!!!!! PÖYRISTYTTÄVÄÄ!!!!!
Vastaukset 10
Vanhimmat
aikasin olet jo hereillä ollut,vai heräsitkö savukaasuihin?? ;D
Eikös toi jo riitä tuo ikuinen valittaminen kyseisestä talosta/yhtiöstä..Kyllä luulis jokaisella olevan ihan tarpeeksi omissakin asioissa.Turha ottaa stressiä toisten tekemisistä tai tekemättömyyksistä.Hyvä että edes joku uskals tänne peräkylää viel tulla edes yrittämään..
saa edes nukuttuu,kun pitää kyttää ,mitä poltetaan ja missä?Eiköhän se lapsen kannalta ois parempi,että äiti nukkuis yönsä jaksais paremmin sitten päivällä sen beibin kanssa.
Puuta näyttää palavan ! Tulevaisuudessa lämmitetään kaikkia Anjalan torppia puulla.Ehkä täällä sit kuollaan savusumuun ,kun kaukolämpöäkään ei ole,eikä tule.Punainen tupa öljy poistuu viidenvuoden sisällä.Kenen perse kestää lämmittää verotetulla (diesel) öljyllä ?? Puunpoltto haisee ,tuottaa enemmän näkyvää savua.Puitten poltto savu palaa on vähemmän luontoa kuormittavaana luontoon.Mun talo (128neliöö) lämpiää takka ilmapumppu parilattia lämpöä sähköllä.
eihän siitä mitään ongelmaa olisikaan jos siellä pelkkää puuta poltettaisiin. siellä poltetaan kaikkea vanhoista sohvista lähtien!!! ja takapihasta puhumattakaan,kaatopaikallakin siistinpää kuin kyseisen rakennuksen pihalla.
"Puitten poltto savu palaa on vähemmän luontoa kuormittavaana luontoon.Mun talo (128neliöö) lämpiää takka ilmapumppu parilattia lämpöä sähköllä."
Karmeeta paskaa sitä ulos tuleekin, voi vittu...
Viestiketjun aloittajalta käymättä, kansa,-peuskoulu kun ei osaa edes kirjoittaa ilman kirjoituvirheitä.Kannatais käydä koulut loppuun ensin sitten vasta lapset !?!
...Kirjoituvirheitä,kannatais(heh..ja väliviivat ja pilkut miten sattuu..)
Kyl työ ootte hauskoja :))))
...
väliä,jos on kirjoitusvirheitä,mutta jos joku niitä pilkkuja tykkää viilailla,niin tässä tulee,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Pannaan sinne vielä muutama piste......................Tää on A isokirjain ja tää a pieni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!No mikäs toi on?????????????????????