Verottaja vs. Tukiainen?

Verottaja kiinnostui Tukiaisen sponsorituloista:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200804037463958_uu.shtml
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten se on "aina" voinut elää sponssatuissa
suhteissa,jos on ollut avoliitossakin kahdeksan vuotta ,jollei mies ole toiminut parittajana?

Äänestä

Eikö muidenkin maksullistenkin naisten pidä maksaa veroja tuloistaan, vai onko se vapaaehtoista?
Eläkettä ei pahemmin ainakaan kerry jos ei maksujakaan hoida.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä täältä paljastuu? kirjoitti:

Verottaja kiinnostui Tukiaisen sponsorituloista:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200804037463958_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu