onko se tosi vai

että rattijuoppoudesta tuomion saanut isoporsas on nimitetty uudelleen poliisipomoksi ja hoitamaan suomalaisten jopa rehellisten kansalaisten asioita.
4377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei Suomessa ole rehellisiä kansalaisia. On vain jo kärähtäneitä ja sitten niitä, joiden tekemisiä ei ole tutkittu riittävästi.

Äänestä
  • Rehellinen poliisi pyydetään aina valvomaan arpajaisia!

    Ja paskat sanon minä!

    Äänestä

hakijoitakin oli runsaasti, mutta tämä taisi taas olla näitä pärstäkerroinvalintoja.

Mikähän muuten virallisesti tekee muista niin paljon huonompia?

Toivottavasti hän on oppinut jotain ja kyseessä todella oli riidan takia mökiltä poistuminen. Niin voi käydä toki muillekin, aina ei ajattele viisaimmalla tavalla.

Äänestä

Että jos otetaan huomioon tämä toinen osaa lukee, toinen kirioottaa-mentaliteetti niin vois hyvinki olla aprillausta ku aprillipäivä oli jo toissapäivänä :)Hyvää työpäivää kaikille poliiseille ja kaikille muillekin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aprillijuttu kirjoitti:

että rattijuoppoudesta tuomion saanut isoporsas on nimitetty uudelleen poliisipomoksi ja hoitamaan suomalaisten jopa rehellisten kansalaisten asioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu