http://www.iltalehti.fi/uutiset/200804037465971_uu.shtml
Toivottavasti mikään puolue ei huoli tuota. Olisi se mikä tahansa, niin sen puolueen uskottavuus häviäisi saman tien täydellisesti.
Toivottavasti mikään puolue ei huoli tuota. Olisi se mikä tahansa, niin sen puolueen uskottavuus häviäisi saman tien täydellisesti.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voi helv..!!!! Eikö tällä akalla ole mitään rajaa??? Itsekritiikkiä??? Ei taida olla aivan kaikki kotona. Kaiken sen jälkeen, kun ensin sai Kanervan erotettua niin nyt on ITSE pyrkimässä politiikkaan!! Jopa Susan Ruusunen on sata kertaa viisaampi kuin tämä horo.
Kokoomus joutuu nyt todella lopullisesti huonoon valoon.
Joo,kyllähän Suomesta löytyy niitäkin hulluja,
jotka äänestää seksitanssijoita,strippareita ja pornotähtiä eduskuntaan.Vaikkei toi blondattu
strippari saakaan paljon ääniä, nekin äänet pannaan ohjautumaan jollekin Kanervan tapaiselle luuserille.
Kyllä se kokoomukselle kelpaa.
Johanna on konservatiivisestä, uskovaisesta perheestä. Valitseeko Johanna puolueen, vai puolue Johannan, jää nähtäväksi.
Ruusunen lähtee perussuomalaisten listoille.
Jasmin Mäntylä kokoomuksen listoille.
Ruusunen haluaa ajaa yksinhuoltajien asioita.
Mäntylä haluaa ajaa vanhusten asioita.
Tukiainen haluaa ajaa mielenterveyspotilaiden asioita.
Tukiainen uskoo omaavansa paljon avuja, hänellä on mielestään hyvä kielitaito, koska hän on asunut paljon ulkomailla. ?!
Kertoisiko joku Tukiaiselle, ettei kotimaan valtuustoissa tarvita amerikan kieltä ajaessa mielenterveyspotilaiden asioita.
oman vanhuutensa ajamalla asiaa.
no eihän sitä kukaan huoli.... lehdet vaan vedättää nyt ku typy luulee olevansa suurikin julkkis=)=)=)