Kontti kärryt

Kokemuksia kellään?

Kenelläkään kokemusta Espoon Vaunutuotteen Kontti-peräkärryistä?

5

2936

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luulisin mää

      Mulla ei oo. Enkä oiken jaksa uskoo että näissä kärreissä niin olennaisen kauheen suuria eroja on. Eikös ne roinat kulje joka kärrillä.

      • Respo

        Ja on muuten suuria eroja noissa kärryissä. Muuli mm. on heikkotekoinen. Aku ja Farmi Pro parempaa tasoa. Muuli on vain brändi, ei muuta.


    • 22"

      jollain on kokemusta.

    • Respo

      Juuri tuossa huomasin että pari kuukautta vanhan KONTIN kipin lukituksen tukipalkki on revennyt molemmista päistään. Eikä ole muuten monta reissua vedetty. Vaikuttaa liian heikosta materiaalista tehdyltä ainakin tuolta kohtaa. Valmistajat minimoivat kärryjen painoa jotta hyötykuorma olisi mahdollisimman suuri.

      Osta virolainen Respo, on tehty raudasta (lue: "lootusta", jos et tiedä mitä "lootu" tarkoittaa kuvittele mielessäsi ratakisko, suurinpiirtein noin.) ja on painava. Siinä olikin ko. kärryn ainoa huono puoli. Kestää, on kokemusta myös siitä.

      • hahhaahhaaa

        mikä ryssän romupaska, en kehtaa moista romupaskaa vetää enkä edes katsella, vittu mikä romupaska.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      171
      10412
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2833
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2568
    4. 85
      2391
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      148
      2119
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1978
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1412
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1215
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe