Voisko joku kertoa, millaiset ovat 1-vuotis synttärit yleensä. Millaista ohjelmaa, mitä tarjoillaa yms..
1-vuotis synttärit
Synttärit tulossa
4628
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
¨kuinka voi olla noin vaikeeta??no tarjoa kakkua ja hommaa pelle ja pomppulinna.
asiallisesti. Mene pelle pomppulinnaas.
Eipä sinne mitään erikoista tarvitse, lapsi vielä sen verran pieni ettei kuitenkaan itse paljoa tajua synttäreistä. Meillä typyn 1-v synttäreillä oli tarjolla kakkua, piirakoita, kahvia, mehua ja limua, joitain nameja ja sipsiä, vieraat kutsuttiin muutamassa erässä ettei ihan hirveesti porukkaa ollut samaan aikaan paikalla, hyvin meni ja lapasi oli tyytyväinen kun sai nukenrattaat ja muut lelut ja lahjat sitten jäi vähemmälle huomiolle. Eli turhaa stressiä ei kannata ottaa, pienet kestit käyvät hyvin noin pienelle.
Tilaan pari voileipäkakkua pitopalvelusta,kummitustäti lupasi tehdä täytekakun ja sitten jotain pippareita ja poppareita ja sellaista pientä lapsille.Kahvia ja mehua tietty myös.
Kodin ajattelin koristella ilmapalloilla ja serpentiinillä. On pienellä niistä ihmeteltävää. Vieraat kutsuttu klo 13-->. Talo elää tavallaan,vieraat tulee ajallaan. Eli pieni juhlija todennäköisesti ottaa jossain välissä päikkärit,mutta niin se vaan pienten juhlissa menee:)