Uudet Jääkaappi+Pakastimet

tikit

Uusimmat jääkaappi Pakastimet ovat vähävirtaisia,mutta kestävät juuri ja juuri takuuajan yli .Syy tähän on pienet kompressorit jotka vievät vähän virtaa. Eli sama jos laittaa kuorma Autoon Fiat henkilö Auton moottorin,niin kyllä tietää miten siinä käy

3

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anssi

      Voit ostaa kuorma-auton ja kulkea sillä työmatkasi jos haluat. Idea onkin siinä että nykyiset pelit tienaavat hintansa pienempinä kuluina ja kun laite tulee tiensä päähän se kannattaakin vaihtaa uuuteen vielä vähemmän kuluttavaan.

      Monesti, varsinkin vanhemmat ihmiset, päivittelevät laitteiden lyhyitä käyttöikiä, joka usein on silti esimerkiski 10-15 vuotta... Kuinka moni haluasi edelleen ajaa samalla autolla jonka omisti 15 vuotta sitten? Laitteet kehittyvät ja niitä haluttaisiin vaihtaa parempiin, vaikka ne olisivat kunnossakin. Eli ei ole mitään järkeä tehdä ikuiseti kestäviä, eli valmistuskustannuksiltaan järettömän kalliita laitteita.

    • Jocu

      Kyllä se kylmälaite tarvitsee jäähdytykseen saman energian, kompuran koosta huolimatta. Eristyksestä se vähävirtaisuus tulee.

      Valistunut kuluttaja saa alle 5-vuotiaan aparaatin korjattua myyjän laskuun. Myös merkin maine menee helposti. Harva ostaa samanmerkkistä liian pian hajonneen tilalle. Eli, touhu olisi kuin housuihinsa pissaaminen. Lämmittää vähän aikaa, mutta..

      • Saku

        Onko sinulla kokemuksia jonkun tietyn valmistajan toiminnasta tuollaisessa tilanteessa että juuri takuuajan ylittänyt laite korkkaa ja sitten maahantuoja/ valmistaka jorvaa ?
        Itsellä nimittäin juuri kävi tämä tilanne että takuu meni umpeen ja moottori jääkaapista sanoi sopimuksen irti. Nyt odottelen maahantuojan huoltopäällikön yhteydenotto soittopyyntööni. Eli voin raportoida yhden merkin kohdalta tilanteen kunhan ensi viikolla homma on järjestynyt. Eli sitten selviää tuleeko yksi merkki tulevaisuuden mustalle listalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3067
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe