Miksi sinulle(huom pienellä) oli niin tärkeää kaataa Kanerva virasta. Sinulle en anna ääntäni seuraavissa vaaleissa enkä toivo kenenkään muun antavan!
Mene itse helvettiin!
Mene itse helvettiin!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vasemmiston Ollihan sitä taluttaa nyt nuorassaan miten haluaa. Kokoomusparka ei tajua, miten sen jäsen on aivopestu.
Kyllä poliittisen toimituksen esimies osaa vaikuttaa vastapuolueeseen... aivopesee naisensa puukottamaan omiaan, hyvä Olli! Et ole turhaan esimies.
Ei kannata Tiuran tyttöä suututtaa, ei tiedä, mitä sieltäkin tulee.
Rupsahtanut Tamperelainen sivuraiteille ajettu makuuvaunu.... voi voi sentään...varikolta on huonoa huudella....
Joskus sanotaan "miehiksi" niitä, joilla on rohkeutta ja selkärankaa puhua asioista niiden omalla nimellä. Marja oli siis yksi niistä kokoomuksen "tosimiehistä"! Ike kertoi Kokoomuksen ryhmälle muunneltua totuutta, "ei alapään asioita". Pojat yrittivät painaa homman villaisella ja hyssytellä. Marja puhui suoraan. Törkykulttuurin ajat alkavat olla ohi ja hyvä niin.
Ihmisenä Kanervaa voi toki sääliä ja on todella harmi, että pitkän elämäntyön piti päättyä noin. Mutta toisia siitä ei kyllä voi syyttää, vaan pitää katsoa peiliin.