Kyllähän sen arvata saattaa ettei Ellu luovu mukavasta elämästään Iken rinnalla. Siis taloudellisesti mukavasta ja taas mennään Linnan juhliin 6.12.08. Kai pukukin on jo harkinnassa. Kyllä voi nainen olla hölmö. Ei muuta voi sanoa. Kyllä opportunistillakin luulisi edes jonkinlainen ylpeys olevan! Jos haluaa olla tiskirätin ja kynnysmaton arvoinen niin siitä vaan!!
Onks Ellulla peruukki? Näyttää ihan kuin lähtis tuo tukka jostain takaraivolta.
http://static.iltalehti.fi/viihde/suhdTM_vi.jpg
http://www.iltalehti.fi/viihde/200804037465292_vi.shtml
http://www.iltalehti.fi/viihde/200804037464366_vi.shtml
Onks Ellulla peruukki? Näyttää ihan kuin lähtis tuo tukka jostain takaraivolta.
http://static.iltalehti.fi/viihde/suhdTM_vi.jpg
http://www.iltalehti.fi/viihde/200804037465292_vi.shtml
http://www.iltalehti.fi/viihde/200804037464366_vi.shtml
Vastaukset 15
Vanhimmat
niin kylmän näköinen että frigidi pakastekalakin on lämpimämmän näköinen.
Todellisuudentajuton pariskunta, kumpikaan ei myönnä totuutta...Ei tuollaista miestä tarvitse tukea, potku persuksiin ja sonmoro! Ketkumpaa miestä saa hakea. Avokki taas ei taida olla tilanteen tasalla ollenkaan, spanielinsilmien anova katse saa hänet uskomaan vuosisadan rakkaustarinaan (ja jopa ystävättäret). Avatkaa sokeat silmänne, voisi koko Kanervan lähipiirille sanoa. Narsisti saa muut uskomaan, että hän on uhri, ei hän mitään mutta kun ne muut pakotti...jessus.
järjestää Ellun kamuillekin kaikkea kivaa! Mitä kaikkea mahtaa pitääkään sisällään? Varmaan jotain sellaista jota saa rahalla:O En muuten ymmärrä moista kannustusta suhteelle.
Eikä näytä Ike kovin onnelliselta tuon naikkosen vieressä.
Kenenkään ulkonäköä arvostelematta... on pakko kuiitenkin sanoa, että Ike ja Ellu eivät ole parin näköinen missään muodossa. Molemmat näyttävät toistensa seurassa nyrpeiltä ja ahdistuneilta. Ovat aivan eri planeetalta.
Samaa rataa kuin Kimi ja Jenni, ja Erja ja Mika. Onneksi tajusivat erota tarpeeksi ajoissa. Olis voinut tulla pahaa jälkeä, jos olisivat jatkaneet onnettomina hamaan tappiin asti.
Kukahan tuolle Ikelle ylipäänsä sopii?
mitähän "avon" kuoren alta paljastuisi ?
Tarvitsisi jonkun koulutetun, edustavan n. 55 v naisen. Ei olisi sitä ikäeroa niin paljoa.Ei mitään mummmelia mutta onhan niitä nuorekkaita yli 5-kymppisä paljonkin. Ellulla ja Ikelläkin on ikäeroa 22 vuotta. Nyt ovat aivan eri sukupolvea. Ikestähän tulee isoisä kohta.Ellulla ja Ikellä ei ole mitään yhteistä muisteltavaa esim. nuoruudesta.
"Tarvitsisi jonkun koulutetun, edustavan n. 55 v naisen."
Tarvitsisi jonkun alle 30v kulahtaneen silikonit omistavan keinoblondin. Siihen nuo himot viittaavat ainakin.
ps. Jotenkin en arvosta yhtään miehiä jotka himoitsevat Tukiaisen, uudet jättisilikonit hankkineen Fingerroosin, ym kaltaisia naisia. Ennemminkin halveksin enkä ymmärrä miksi tuollaiset yliajetut luuskat voivat miehiä kiinnostaa.
selvästi kysymys siitä että Ike ei kunioita näitä naisia. Ei varmasti käyttäytyisi noin tökerösti sellaista naista kohtaan jota hän tosissaan kunnioittaa.
käyttäytyy juuri noin. ei pysty sitoutumaan yhteen ihmiseen, koska aina on saatava uutta ja tuoretta tavaraa.
Onkohan se eltsku vähän tyhmä.Ihan ku se ois joku vahanukke.Kuka NAINEN enää ois iken "rinnalla puolisona" tämän jälkeen.
tuo Ellu antaa zombiemaisen vaikutelman. Tarkoittaa samaa kuin tuo kuvailemasi vahanukke. Näyttää kulkevan Iken vieressä kuin joku tahdoton robotti.
Onko kukaan nähnyt Ellun hymyilevän esim. tai nauravan niin että hampaat näkyvät? En ole koskaan nähnyt sellaista kuvaa ja huuletkin ovat meikatut aina ihon värisellä huulipunalla aivan kuin yritettäisiin huomiota pois suusta. Onkohan huonot hampaat vai mikä syynä?
Muistelen Saksassa, missä asuu osan työajastaan. Kertovat,etteivät asu saman katon alla, eli kummallakin on oma itsenäinen elämä. Muuten, mitä se meille kuuluu, mitä Kiikko ja Kanerva yhdessä puuhaavat. Antoihan Ahteen Hilkkakin anteeksi ja vielä puolusti julkisesti. Ja miten monta sivuhyppyä nuo armaat kansanedustajamme oikein tehnevät, naiset mukaanlukien. Joten, hirveä älämöly tyhjästä. Pitää tajuta se huumori, mitä viesteissä oli kahden kesken heiteltyinä. Ajankuluksi jne. Mutta te olette tiukkoja ja nutturat vetävät ohimonne ....
Ihmisten - ja erityisesti vähän tavallisuudesta poikkeavien ihmisten - liitot perustuvat hyvin erilaisille asioille. Totta kai Elina Kiikolla on ollut kestämistä tässä mylläkässä, mutta muistetaanpa, että ei mennä sanomaan toisten liitoista mitään omamme tai ns. yleisen mielipiteen perusteella. Elinan ja Iken liitto on heidän asiansa. Me muut emme tiedä siitä mitään.
ilmoitti "vuosisadan rakkaustarinasta", kuulosti todella kornilta. Uskooko itsekin moiseen ?
Eikö tämä samainen rouva ollut kantamassa ristiä
kirkon pääsiäismessussa ? Jossa myös K & K istuivat ? Mihin ihmisten arvot ja moraali on mennyt, kun tällaista toimintaa ihannoivat. Vaikka suhde perustuisi mihin tahansa, kansa on Ilen valinnut julkiseen virkaan.
Saippuaoopperan käsikirjoitus valmiina; mitä seuraavaksi; kertokaa...
Eihän Ike ja Ellu ole naimisissa. Nehän seurustelevat vain.