Millainen talo tämä uusi kerrostalo kenraali joka rakenteilla?
Kiinnostunut olen ostamaan asunnon.
Asiallista väkeäkö tulossa?
Kaikki tieto tarpeen?
Kiitos.
Kiinnostunut olen ostamaan asunnon.
Asiallista väkeäkö tulossa?
Kaikki tieto tarpeen?
Kiitos.
Vastaukset 4
Vanhimmat
muuttaa siihen asumaan. asuntoja on vielä vapaana ja tällä hetkellä on nuorin muuttaja 53 vuotias. varmasti rauhallinen taloyhtiö.
Itse maksaisi tuollaisia neliöhintoja, että pääsisin asumaan kaupungin vuokrataloon! Kaupunki on jo hankkinut ko. taloyhtiöstä yhden asunnon vuokrauskäyttöön, ja kuinka monta vielä hankkivatkaan? Harmittaa niiden puolesta jotka kerkesivät ostaa ko.talosta ylihintaisen asunnon; ja nyt se on kaiken lisäksi muuttumassa vuokrataloksi... ei millään pahalla ketään kohtaan, mutta se siitä rauhasta ja hyvästä mielestä, kun asunnon hinta puolittui...eikä sitä saa edes myytyä pois enään! Kierrä ja kaukaa!!!
Näitä pahansuopia ja kateellisia kommentteja näyttää riittävän ketjuun kuin ketjuun. Luuletko sinä tosiaan, että kaikki kaupungin vuokralaiset on joitakin kriminaaleja? Voihan siihen tulla asumaan vaikka joku kaupungin virkamiehistä.
Milläpä sinä ostaisit, kun ei taida olla rahaa vaatimattomaankaan luukkuun. Häpeä urpola!