Laura tie missä mennään ja

se halus lähtee helvettiin sieltä (muuttaa muualle) muutama vuosi sitten. Aloittaa uudestaan, koulut ja kaikki. Ei päässyt. Milläs irtoot kun ei ole voimia. Sillä oli oikeitakin ystäviä jotka auttoivat miehensä lisäksi.
31917
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oli liian hidas liikkeissään, luotikin oli nopeampi.

Äänestä

olla sosialitoimellakaan resursseja auttaa!

Äänestä
  • muutama kynttilä palaa talon päädyssä,muuten on hiljaista ja outoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kynä kirjoitti:

se halus lähtee helvettiin sieltä (muuttaa muualle) muutama vuosi sitten. Aloittaa uudestaan, koulut ja kaikki. Ei päässyt. Milläs irtoot kun ei ole voimia. Sillä oli oikeitakin ystäviä jotka auttoivat miehensä lisäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu