Mitä maksaa UPM ProFi Deck terassilauta

MPU

Mitähän maksanee otsikon mukainen terassilauta? Onko metrihinnalla vai kplhinnalla?

10

34316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kampanja menossa

      Puukeskus myy tiemmä ainoana kuluttajille ja viime viikolla käynnistyi kampanja 5,40/m2.

      • 5,40/jm

        Ja leveyshänn oli 150 mm ja pituus 4m.
        Eli lauta maksaa 36€/m2.


      • Ellei siitä tee sisätilan l...
        5,40/jm kirjoitti:

        Ja leveyshänn oli 150 mm ja pituus 4m.
        Eli lauta maksaa 36€/m2.

        33,75e/m2


    • Japanize Kamikaze

      Ainakin K-rauta Kouvola sitä myy toimitusmyyntinä. Hinta tuntuisi ruskealle olevan 4,90€/jm ja listat ja kiinnikkeet sitten lisäksi.

      • Lankku

        Upm Profi deckin hinta kaikkine kiinnikkeineen ja muine osineen pyörii 75-80€/M2. Kilpailija Twinson samaa hintaluokkaa. Säästöä saa esim. tekemällä juoksut tavallisesta painekyllästetystä puusta eikä tuotteiden kalliista runkomateriaaleista.


    • rakentajan apu

      Uusimmassa Pirkka lehdessä 5/2009 oli remonttivinkki palstalla kyseinen materiaali terassin teko-ohjeessa. Terassilauta(28x150mm) 6,50€/m ,T-kiinnikkeet 22,50€/100kpl ja peite-lista 1,70€/kpl.

      • chvffyjfjyu

        hinta taitanee olla ovh hinta. jos ei nyt 20 metriä osta. niin lähtee edelleen reippasri alle 5 eur/metri. värillä ei väliä


      • halvalla.
        chvffyjfjyu kirjoitti:

        hinta taitanee olla ovh hinta. jos ei nyt 20 metriä osta. niin lähtee edelleen reippasri alle 5 eur/metri. värillä ei väliä

        Kysyin tänään hintoja K-Rauta ja puukeskus hintaa noin 700metrin erälle ja ne mitä on varastossa saa neljän ja viiden euron välille, mutta mitä tilaavat tehtaalta uusia niin hinta onkin vajaa 6€/metri ja nämä hinnat tingattuja hintoja ei mitään ovh.


    • Opastar
    • kysy tarjous tuontitavarastakin,myydään 150mm leveää komposiittilautaa harmaana ja ruskeana 5e/metri Tuontivuo Oy Lappeenranta,netistä löytyy kuvat yms.www.tuontivuo.fi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      4
      1214
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1138
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      101
      1020
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      977
    5. 129
      847
    6. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      268
      843
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      68
      842
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      744
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      44
      744
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      392
      729
    Aihe