Malagaan muutto

zanahoria

Hei!

Suunnitelmissa muutto Malagaan miehen kanssa ja nyt kyselenkin millaisia työmahdollisuuksia ko. kaupungissa on? Miehelle järjestyy töitä suomalaisen firman kautta hän saa siirron espanjaan. Itselleni töitä kyselen, eli lähinnä kahvila, ravintolatöitä, hotellin vastaanotosta, opashommia tai muuta matkailuun tai ravintola-alaan liittyvää.? Millainen hintataso ja entä vuokra-asunnot? Tarvittaisiin kaksio esim. ja mukaan lähtee kissat, 2 kpl, onko helppo saada asuntoa kissojen kanssa? Kaikki info tervetullutta. Entäpä verot, maksetaanko ne paikanpääll vai pimeesti töissä vai? Kiitos infosta.

2

706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katsulini

      katso www.aurinkorannikko.fi
      tai espanjan sanomat, on aurinkorannikolla ilmestyvä lehti.

      myöskin suosittelen TripAdvisorin forum-keskustelupalstaa, on kansainvälinen ja minusta ainakin asiallisempi, paljon porukkaa vastailee kysymyksiin jotka jo asuvat sielläpäin!

      Laita espanjan sanomiin ilmoitus asunnon tarpeesta? myöskin espanja.org on suomalaisten siellä asuvien keskustelu foorumi josta saat paljon infoa!

      terkuin kati

    • edellinen jatkaa

      espanja.org saat myös tietoa miten ja milloin ja missä muita suomalaisia asuu, et jää aluksi ihan yksin! asunnonhan voi myös hankkia torremolinos, benalmadena, fuengirola akselilta rannalta, renfe lähijuna kulkee alle puolen tunnin Malagaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      99
      6906
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      411
      6650
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      162
      4942
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      94
      3854
    5. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      96
      3791
    6. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      70
      3691
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      3512
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3220
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      6
      2049
    10. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      16
      1629
    Aihe