SRK:n pääsihteeri on nimittänyt hoitokokouksia "sielunhoidoksi".
Yleensä sielunhoitoa harjoitetaan asianomaisen omasta pyynnöstä ja vapaaehtoisesti.
Yleensä sielunhoitoa harjoitetaan asianomaisen omasta pyynnöstä ja vapaaehtoisesti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
sielunhoidossa korostaa sitä, että se alkaa ihmisen sisimmästä kun siellä tarve syntyy niin hän hakeutuu valitsemansa sielunhoitajan luo.
Kirkko ei ole puolustanut paikalliseurakunnan jäseniään kun heihin on kohdistettu pakkorippiä ja
vaadittu tunnustamaan sellaista jota yksilö ei katso tehneensä. Vahoillislestadilaisuus on herätyliikke kirkon sisällä, sillä ei ole oikeuksia sito tai päästää koska se ei ole kirkko
joka tähän on valtuutettu.
Kirkossa vainotaan miespappeja siitä,että he Raamattuun vedoten eivät tee yhteistyötä naispuolisen papin kanssa.
Mutta VL-pappeja ei ole ojennettu siitä,että he toimivat sielunhoitosäännösten vastaisesti ja toimivat kuin KIRKKO KIRKOSSA.
VL-sielunhoito terori on vastoin suomenlakia, tällainen mielivaltaisuus kertoo narsistisuuteen sairastuneita johajista.
VL- yhteisössä on kommunistinen komento, toisiajattelijat listitään ja EV: lut.kirkko siunaa.
Välittämästä paikalliseurakunan jäsenistä joka on kirkon kuin kirkon perusta.
EV.lut.kirkko on pahasti pappismafian hallussa ja se
estää yleisen pappeuden toteutumista.