Kajaanilainen yökerho Night Valjus suljetaan ensi viikonlopun jälkeen. Vapautuvista tiloista osa remontoidaan viereisen Torero-ravintolan käyttöön ja lopputilaan tulee kesään mennessä uusi, vielä nimeämätön yökerho.
Sulkemisen taustalla on Osuuskauppa Maakunnan paine lisätä Toreron asiakaspaikkoja, sanoo toimialajohtaja Jari Kropsu. Muutoksilla haetaan myös asemia kiristyvään yökerhokilpailuun Kajaanissa.
Night Valjus ehti toimia nykyisessä muodossaan kymmenisen vuotta. Sen puolenkymmentä työntekijää jatkavat Maakunnan ravintoloiden palveluksessa. lähde kainuun radio.
Night Valjus suljetaan
......
3
940
Vastaukset
- NV oli kajaanin surkein paikka
NV oli kajaanin surkein paikka
- Anonyymi
Reilusti yli kymmenen vuotta myöhemmin suljettiin myös Onnela-yökerho. Nostalgiaa.
- Anonyymi
Missään paikkakunnalla ei enää kannata pubit, ei diskot eikä yökerhot. Miten helvetissä ne kannatti syvässä 90-luvun lamassakin mutta eivät enää? Vai onko suomalaisista tullut niin umpimielisiä kotoilijoita että sieltä ei enää astuta ulos? Hitto eihän nuoremmatkaan opi sosiaalisuutta, seuralaisen iskemistä ja muhinointia kun ei viihteellä käydä ja juoda sopivaa menokuntoa. Ankeaa ainainen kotoilu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3884385Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032725Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei172264Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit162012Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511932Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181868- 1201836
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419