laiton profiilin tonne facebookkiin ja nyt en saa sitä poistettua.. ei kellää ois neuvoja :) ????
apua haluan pois
facebookista
3513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse en koskaan halunnut Facebookiin, koska sen omistaja varasti törkeästi idean opiskelutovereiltaan. Odotan innolla oikeuden päätöstä tästä tekijänoikeuksien rikkomuksesta.
Facebookista on ollut vaikeaa poistaa tietojaan, mutta jostain juuri luin, että asiaan olisi pitänyt tulla helpotusta.
Onnea yritykseen.
Huh! Facebookista pääsee pois
Torstai 14.02.2008 klo 12:50 (päivitetty pe 08:06)
Verkkoyhteisö Facebook on antanut periksi julkisuuden paineille ja helpottaa käyttäjien mahdollisuutta poistaa halutessaan kaikki tietonsa yhtiön palvelimilta.
New York Times -lehden tämän viikon artikkelit ovat ilmeisesti olleet viimeinen pisara, joka sai yhtiön muuttamaan elinkautisiksi luonnehdittuja jäsenyysmenettelyitään.
NYT uutisoi lopulta keskiviikkona, että yhtiö "koettaa tehdä helpommaksi" ihmisille poistaa jäsenyytensä aikana palvelimille jättämiään tietoja. Tähän astinen deaktivointi on jättänyt tiedot palvelimille ja ne on pystynyt poistamaan erittäin hankalasti rivi riviltä.
Tällä viikolla yhtiö ilmoitti, että tietojen totaalipoistaminen onnistuu jos yhtiölle lähettää aiheesta sähköpostin.
Facebookin johtaja Katie Geminder sanoo yhtiön tutkivan muutoksen vaikutuksia. Joka tapauksessa yhtiön sivuilta löytyy nyt vastaus kysymykseen: Miten lopetan tilini?
Yhtiö suostuu sen nyt siis tekemään, mutta muistuttaa, että uudelleenaktivointi ei ole enää mahdollista.
Pekka Uotinen
kauppalehti.fi
mullekki kävi noin. tai no oikeestaan vähän erillalailla, ku tuttava sano et sinne pääsee sisään ihan millä vaan sähköpostilla, kunhan salasana on oikea. no koitin, ja ei päässy. sitten ku kävin myöhemmin sivulla, sähköpostiosoitteeni jäi siihen tekstikenttään, mistä pääsee kirjautumaan.. :/