Sitkeä huhu väittää ,että Kalle Kaihari olisi lyönyt Urho Kekkosta puukolla Kaiharin huvilalla
Ylöjärvellä 1960 luvulla
Olivat ryypänneet ja tullut jostakin asiasta riitaa
Nopea leikkaus pelasti Kekkosen hengen
Kalle Kaihari puukotti Kekkosta
14
5608
Vastaukset 14
- Hidas puukottaja
...nopea puukotus olisi voinut pelastaa Suomen kekkoslaisuudelta
- poppe
Olisi suomi säästynyt KEKKOSSLOVAKIALTA.
- Ukki
Virallisesti kerrottiin Kekkosen saaneen mahahaavan. Todellisuudessa mahahaava lienee tullut puukosta.
- tottako lienee
Veikkaan että on totta, kalle kaihari oli kunnon äijä.
- okkigaam
1950 - luvulla ilmestyi .TOTUUDEN TORVI niminen lehti. Se oli sen ajan 7 hymy. Lehteä kustansi yksityishenkilö, joka myös myi sitä. Siinä kerrottiin Kaiharin ja Kekkosen tapelleen naisesta. Taisi olla Anita Hallama. Kekkonen puukotti Kaiharia/ tai päin vastoin en muista tarkkaan koska aihe ei nuorta naista kiinnostanut.
Puukotettu sai piston kylkeen ja yleisesti hänen kerrottiin olevan poissa toimestaan, umpisuolen leikkauksen vuoksi.
Muistaakseni riidan syy oli Anita. Anitan mies Jaakko Hallama oli myös Kekkosen kavereita joka sai paikan suurlähettiläänä. Jaakko oli hintti, mikä silloin salattiin.
Brita kekkonen ja Anita Hallama haukkuivat kerran suorassa lähetyksesä toisiaan B sain A olevan h''''''a - Kamerat siirtyivät nopeasti muualla, tämä kuitenkin tapahtui.
Maagikko- veteraanihieroja
Kuulin saman jutun alueella asuvalta sotaveteraanilta.Urkki sai puukosta ja joutui leikkaukseen.
- KekkonenFani
Ai antoi Urholle pikapuikon eli nopean rakastelun??? Aika kova väite!! En usko että Kekkonen olisi suostunut kenenkään Käihärin ja Kahelin bottomiksi johon vaan nopeasti lasketaan rasvat!! Ehkä on saattanut kädellä laukaista tämän kähäräpään mutta anaalinsa uskon Urkin pitäneen koskemattomana.
- MHU
Huhu(mikä lie)tapahtui tai sit ei Forssan tehtaan ns.herra klubilla .Puukotus ei ollut tappava.
- Tiukkaafaktaa
Ilman Kekkosta Suomi olisi kuin Baltian maat. Kekkonen loi hyvinvointiyhteiskunnan. Huomaa että täällä on suvakkilesbot ja muu rottaväeströ kommentoimassa
- Anonyymi
Niinpä, UKK oli viimeinen valtiomies (henkilö) tässä maassa, vikoineen hänkin, mutta valtiomies.
- Anonyymi
ONKS ASIA TOSIAAN NÄIN JA ONKO HESARIN AIKAKONEESSA MAININTAA
- Anonyymi
ONKS TOSIAAN NÄIN
- Anonyymi
Ei näy mitään arpia paidattomissa kuvissa.
- Anonyymi
UKK oli Kaiharin naisen kimpussa ja siitä Kaihari menetti hermonsa ja tarjosi puukkoa.
Silloinen paljastuslehti kirjoitti asiasta jutun.
Kuvassa UKK oli puukko selässä ja jutussa luki vatsahaava tämäkin
UKK halusi nussia kaikkea mikä liikkui
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591220
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571148Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7990- 96950
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5805Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27741- 44734
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669