kolari:mersu jyräsi volvon

ajoin pirunmoisen nokkakolarin tänään tuossa aamulla, huh mikä paukku. Meseni säilyi kyllä kasassa mutta volvo meni aivan kasaan mutta omapa on vikansa pitääkö tuonne liikenteeseen niillä paskaraktoreilla lähteä..

sen kuski vietiin teholle ja minä sain kasvoihin vain airbagin tosin v**'tu että sekin sattuu.. noh että volvoko turvallinen.. hah salli mun nauraa-- kyseessä oli vielä uusi s60.
142229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ja kehtaat vielä leuhkia? tais mennä väärä ihminen teholle

Äänestä

Ja tuollaisella idiootilla nyt ei ole Mersua - korkeintaan leikkiauto sellainen....

Äänestä

TAISI KOLAHTAA PÄÄSI PAHASTI.tuntuu pahalta miten puhut toisesta. Olet tietty vielä sekaisin, kolarista tuleva järkytys kestää viikkoja. taisit olla syyllinen? Ei semersukaan kaikkea kestä, hirvi tulee sisälle (tangokunkku kuoli).
mersu on mannejen auto (oletko ite, tai sosaathan kirjoittaa)

Äänestä
  • ei niinkuin volvo muovista ja liimalla..

    Äänestä

  • Mesemies kirjoitti:

    ei niinkuin volvo muovista ja liimalla..

    ovat nykypäivää. Esim uusi bmw.

    Äänestä

  • Mesemies kirjoitti:

    ei niinkuin volvo muovista ja liimalla..

    näin tehtaalla käydessäni...heh

    Äänestä

Mulle kävi kuule juuri toisin päin. Itsellä -86 Volvo 740, ei naarmun naarmua (mitä nyt vähä puskurissa). Vastapuolella -02 Mersu (lue:paskaläjä), puolet kyljestä sisällä. Että näin mersulla.....

Äänestä

Ja luettuani muidenkin viestit totean itsekin että olen kuitenkin todella iloinen että vastapuolelle ei tullut henkilövahinkoja...eikä kyllä itsellenikään. Kiitos Volvon.

Äänestä

VOLVO ON TURVALLINEN!
JA MIKÄ MERCEDES BENZ SINULLA OLI?

Äänestä

ettei se heidän roskalaatikkonsa olekaan se turvallisin auto..

Äänestä
  • taisit olla sinä sen kolarin aiheuttaja valoitta ajaava mese kuski....99 prossaa mese kuskeista ajaa valoitta---...

    Äänestä

  • härski kirjoitti:

    taisit olla sinä sen kolarin aiheuttaja valoitta ajaava mese kuski....99 prossaa mese kuskeista ajaa valoitta---...

    sori vaan.. huonoa provoilua.. voin väittää ihan samantien että volvistit ajaa 97% kaikki puolivaloilla ja sumarit päällä.. se vitun volvisti oli nukahtanu rattiin.. pitäs kieltää nuo romukatiskat tuolta tieltä.

    Äänestä

Rassukka, onko äiti piilottanut legopalikat vai ovatko mielikuvituskaverit lomalla kun noin pitää esipuperteetin paineita purkaa?

Äänestä

Kyllähän volvo kuskeja haukutaan, mikä lienee perimmäinen syy.. Tosin vanhalla taksilla jonka takapenkille on 100 kertaa oksennettu on turha alkaa aukomaan naamaa. Paskaa taivaalle pukkaavat lahot diisselit ei oo sen kummempia härveleitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omistaja kirjoitti:

ajoin pirunmoisen nokkakolarin tänään tuossa aamulla, huh mikä paukku. Meseni säilyi kyllä kasassa mutta volvo meni aivan kasaan mutta omapa on vikansa pitääkö tuonne liikenteeseen niillä paskaraktoreilla lähteä..

sen kuski vietiin teholle ja minä sain kasvoihin vain airbagin tosin v**'tu että sekin sattuu.. noh että volvoko turvallinen.. hah salli mun nauraa-- kyseessä oli vielä uusi s60.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu