Niin eli olemme lähdössä perheellä bulgariaan ja haluaisin tietää että millainen hotelli balaton on. Millainen yö elämä siellä on ja että saako pentu nukkua ja onko hotla lapsi ystävällinen? matkaan lähtee myös nuorisoa ja heitä kiinnostaa, hieman tuo matkan ajankohta eli 7.8 että onko silloin vielä täysi turisti rysä päällä? kiitos vastauksista:)
3v kanssa balatoniin?
kotiäiti -69
4538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mökää melkein kaikissa paikoissa. jos rauhaa hakee ja yöunia, ei mene mihinkään turistirysään.
oma valinta ja syy, jos kaikki on pilalla,
Eurooppalaisilla on yleinen lomakuukasi juuri elokuu, varmaan fiksuna tiesitkin ?
Silloin kaikki ryntäävät turistirysiin.
Pahempaa ryysistä ei voi olla.
Jos haluaa Bulgariassa mukavaa lomaa, menee touko-kesäkuulla (kesäkuun alussa) tai syyskuulla.
Alkukesä on parempi kuin syyskuu, ihmiset on jo niin kyllästyneet turisteihin, että eivät jaksa jokaisen jorinoita ja valituksia kuunnella.
Turistihan on itse syypää kaikkeen.
Miksi pitää ängetä pahimpaan aikaan ?
palstalla. Balaton on erisnimi ja se kirjoitetaan isolla alkukirjaimella.
Tosiaan me olimme viime vuonna juuri kysesisessä hotellissä elokuun alussa. Itse pidin hotellista, mielestäni aika rauhallisella paikalla. Saimme ainakin nukuttua hyvin, välillä tietenkin jotain meteliä kuului mutta meitä ei haitannut.
Kysy lisää jos jotain kysyttävää.. =)