Kariniementien BMW

Onko BMW-kuskeilla oikeus parkkeerata peltilehmä mihin haluaa??? Sinä viininpunaisen auton omistaja voisit lukea liikennesäännöt ja opetella parkkeeramaan autosi samoin kuin muut kadulla,eikä aina väärinpäin kadun reunaan... Muuten autossa ei mitään vikaa... Ilmoitellaan muuten poliisille jos tavat ei muutu!!! T.WV
111928
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kannattaisikohan käydä sanomassa asia ihan suoraan ko. auton omistajalle, eikä vuodatella täällä asiasta... vai etkö uskalla?

Äänestä

Ei sullakaan kyylä ole muuta tekemistä?

Äänestä

Meillä BMW-kuskeilla ei ole ainoastaan oikeus vaan myös velvollisuus parkkeerata siten kuin haluamme. On se vaan kumma kun kaikenmaailman Toyota Avensis juntit parkkeeravat naurettavan ns. "autonsa" miten sattuu. Viekää ne nipponi koslanne Imatra Steelille, jossa ne sulatetaan parempaan käyttöön.

Äänestä
  • velvollisuus... aukaseppas se selapukses ja katso...

    Äänestä

maahanmuuttajien meininkiä, niil on omat säännöt.

Äänestä

Joo eikös se ole aika sama miten sen jättää siihen kadunvarteen :) siinä kumminkin autot on rivissä joka tapauksessa.... Saat ilmoittaa poliisille hauska nähdä mitä he tuumaavat kun soitat tuollaista asiaa niille :D JA painotan että ketä edes kiinnostaa tuollainen asia :D Voisit ehkä tutkia sitä omaa elämääs ja hankkia tekemistä muutakin kun kytätä naapureitas ;) BMW perfection!!!!

Äänestä
  • Kerro mulle mix ei voi parkkeerata oikein päin...? Mikä on syy???

    Äänestä

mietihä vähä ittees, itse asiassa itse teet rikosta kirjottamalla tänne palstoille tollasesta.etkö voi kertoa asiasta itse auton omistajalle vai onko se niin vaikeeta.
on siinäki ihmisillä naapuri ja vielä nipo.
mitenkäs se sinua niin häiritsee missä se auto on ja missä ei.
vai onko fiat puntosi itelläkään niin hyvässä paikassa.
tollaset fiatin romut pitäs pistää paskaks vaan.
hanki elämä......kyylä..

Äänestä
  • Kyttääminen on ainoa harrastukseni, autoni on harrastukseni. T: WV

    Äänestä

kun ajaa tollasella vanhalla paskalla bemarilla ja ei ymmärrä olevansa jo pilkankohde, järkimies ei tollasiin puutu.

Äänestä

On tämä mahtava vaikuttamisen mahdollisuus kirjoittaa tänne ja AUTO kääntyi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kariniementie 17 kirjoitti:

Onko BMW-kuskeilla oikeus parkkeerata peltilehmä mihin haluaa??? Sinä viininpunaisen auton omistaja voisit lukea liikennesäännöt ja opetella parkkeeramaan autosi samoin kuin muut kadulla,eikä aina väärinpäin kadun reunaan... Muuten autossa ei mitään vikaa... Ilmoitellaan muuten poliisille jos tavat ei muutu!!! T.WV

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu