taivaaseen?mitä mieltä lestadiolaiset on alkoholisteista?
Pääseekö juopot
"laitakulkija"
5583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kaadunhan kämmenellesi.Mitä sitten vaikka putoan,kun vastassa on lämmin sylisi,jossa haavat parantuvat ja jäähileet sydämeni ympäriltä sulavat.
Mitä vähemmän minussa on omaa voimaani,sitä enemmän tilalle mahtuu apuasi.
Missä omat voimani loppuvat,siellä alkaa sinun mahdollisuutesi.
Missä ymmärrykseni ei riitä,siellä eniten saan tarvita sinua,joka olet kaikkea ymmärrystäni ylempänä.
taivaaseen?
Joka uskoo ja kastetaan hän saa Armon !
Monenko "uskovan" jatkuvana helmasyntinä on ahneus pahanpuhuminen yms ?
Mikä tekee ajattelevasta tunnevammaisesta alkoholistista vähempi taivaskelpoisen ?
Tai mikä synti on Jumalan pyhänhengen temppelin saastuttaminen tupakalla ?
Minä vain kysyn .Kuka heittää ensimmäisen kiven ?
tekee todellisen parannuksen. Tästä on monta todistusta kristillisyydessä, kuinka juomarista on tullut raitis ja Kristukseen uskoen saavuttanut ikuisen onnen Jumalan luona taivaassa.
Raamutussa sanotaan, ettei yhdenkään juomarin pidä taivasten valtakuntaa perimään .
Millainen juoppo on juomari?
Synti turmelee, se on selvää, kaikki synti turmelee vaikka kysymys olisi mikä vaan ylitsekäyminen.
Tee parannus se on mielen muutos.
Tuhlaajapojan vertaus on hyvä esimerkki.
Sinun esimerkissä Kristukseen uskoen saavuttanut ikuisen onnen JUMALAN luona taivaassa .
Niitä ei jotka jo ovat Taivaassa, ei ole vielä monta ne kaikki on Raamatussa mainittu, vaan niitä mitä tarkoitit on paljon, ne kaikki ovat odottamassa sitä ylösnousemisen päivää, jolloin Kristus tulee pilvissä kohisten, viimeinen tuomio. Silloin tehdään jako lampaisiin ja vuohiin . Ja sen jälkeen saadaan ikuinen onni JUMALAN LUONA TAIVAASSA . Ja Hän on meidän kanssa ikuisesti.
Kun asia on oikein, rauha omalla tunnolla, mielen muutos tehty ok. ja sitten elää Isän päätöksen mukaan, Synnit anteeksi anoen , kyllä