pelleteistä

Siirryin muutama päivä sitten pelletteihin siemensekoituksesta. Alussa niitä ei kumpikaan marsuista hirveästi syönyt, mutta nyt on jo vähän alkanut menemään. Ehkä asiaa auttoi se että muutin ruoan koostumusta vähitellen ja sekoitin ensin pellettejä siemenseokseen. Olen huomannut etteivät marsut saa pellettejä niin helposti purtua kuin siemenseosta. Onko tämä normaalia?

2

316

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei aluksi

      Ostin marsuni eläinkaupasta, jossa se oli tottunut syömään siemensekoitusta ja vaihdoin toisen marsuni tultua kokonaan kerralla pellettiin n.3vkoa sitten ja vanhempi marsu on nyt vähitellen alkanut syömään pellettiä kun pikkuinenkin syö..ei kai ne pelletit yhtä hyvältä tottumatta maistu kuin epäterveellinen siemenseos, mutta olen nyt ainakin muutaman kerran nähnyt kun vanhempikin pellettiä syö..

    • täti63

      Mitä pellettiä sinulla on, ja kuinka vanhoille marsuille. Voi olla, etteivät marsusi ole vielä tottuneet pelletteihin, jonka takia eivät osaa vielä syödä niitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      368
      1423
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      64
      952
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      895
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      83
      880
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      64
      850
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      609
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      594
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      564
    Aihe