ihastumisesta....

mikäs mua vaivaa? eli kun en ole ihastukseni lähellä niin mietin häntä koko ajan, mahassa lentelee perhosia jne. mutta sitten kun olen hänen seurassaan niin koko ihastumisen tunne katoaa ja haluaisin mahdollisimman kauas hänestä..hän tuntuu ärsyttävältä ja melkein oksettavalta. tämä on tosi outoa, mikähän mättää?
3594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siinä lähellä tulee sellainen olo, että "painu sinä siitä ****uun," enkä edes vilkaisekaan häntä. Ehkä se johtuu jostakin turhautumisesta? Niin arvelisin.

Äänestä

Tämä voi mennä pahasti metsäänkin, mutta laitan silti.

Olisiko mahdollista, että olisit kehitellyt ko. ihastuksesta päähäsi fantasian, eli siis käytännössä tätä ihmistä ei olisi edes olemassa sellaisena kuin hänet kuvittelet?

- Synkopoppi

Äänestä

...jonkun viesti oli jäänyt jumiin ja haluan nähdä sen. Noni ilmestys...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaas kirjoitti:

mikäs mua vaivaa? eli kun en ole ihastukseni lähellä niin mietin häntä koko ajan, mahassa lentelee perhosia jne. mutta sitten kun olen hänen seurassaan niin koko ihastumisen tunne katoaa ja haluaisin mahdollisimman kauas hänestä..hän tuntuu ärsyttävältä ja melkein oksettavalta. tämä on tosi outoa, mikähän mättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu