Onko kannatusta jos perustan keskustelupalstan Lexus-asioista? Täällä on niin ala-arvoista keskustelua että mistään oikeasta asiasta ei saa tietoa jos sitä kaipaa.
Rekisteröityminen olisi pakollista.
Jos kiinnostaa niin kuittauksia tähän viestiin.
Uusi keskustelupalsta asialliselle keskustelulle?
14
1126
Vastaukset
- perusta
loisto idea perusta ihmeessä sellainen KKK (keskinäisten kehumisten klubi) ja nopeasti.
- C-Cat
Hyvä meininki ;) Saitko viboja viestistäsi?
Mitäs sun mielestä on nämä ffp:t ja btcc:t yms.? Minun mielestä suht. asiallista keskustelua kyseisten merkkien omistajilta? - Lexus tulossa
C-Cat kirjoitti:
Hyvä meininki ;) Saitko viboja viestistäsi?
Mitäs sun mielestä on nämä ffp:t ja btcc:t yms.? Minun mielestä suht. asiallista keskustelua kyseisten merkkien omistajilta?Olisihan tuossa paljonkin järkeä. Finlexus.com meillä jo onkin, mutta sieltä puuttuukin tuo forum-osio. Audiclubilla on aika hyvät keskustelu-sivut, sieltä voisi ottaa hieman oppia. Itsekkään ei aina jaksa näitä jatkuvia suoli24-mielipide vääntöjä. Sama tuo mulle on mistä muut tykkää.
- C-Cat
Lexus tulossa kirjoitti:
Olisihan tuossa paljonkin järkeä. Finlexus.com meillä jo onkin, mutta sieltä puuttuukin tuo forum-osio. Audiclubilla on aika hyvät keskustelu-sivut, sieltä voisi ottaa hieman oppia. Itsekkään ei aina jaksa näitä jatkuvia suoli24-mielipide vääntöjä. Sama tuo mulle on mistä muut tykkää.
..Kysellä finlexus kaverilta riittääkö kiinnostusta forumiin. Voisin tehdä sen palstan ja jos kaveri haluaa linkittää sen sitä kautta niin löytyisi kävijäpohjaa valmiiksi.
- täältä
C-Cat kirjoitti:
..Kysellä finlexus kaverilta riittääkö kiinnostusta forumiin. Voisin tehdä sen palstan ja jos kaveri haluaa linkittää sen sitä kautta niin löytyisi kävijäpohjaa valmiiksi.
Suomi24- palsta on piloilla, asiallista keskustelua täällä ei ole.
- asiallista
kannatetaan mutta valvonnan pitää sitten olla tiukkaa ettei kukaan vahingossakaan kirjoittele mitään negatiivista..
- keskustelunavaus
Työmaan asiakaspaikoilla sattui viime viikolla metka yhteensattuma, peräkkäin parkissa olivat kutakuinkin samanväriset IS ja uusi Corolla. Nyt vasta oikein tajusin miten samaa muotokieltä nämä kaksi ovat, tietyistä kulmista vaikea erottaa kummasta kyse. Osa varusteista kuten takalamput lähes 1:1. Jännä juttu että Tojo uskalsi tehdä noin lähellä IS:ää olevan Corollan pelkäämättä omien tuotteiden välistä kannibalismia.
- kommentti!
Miten 20 tonnia maksava C-segmentin perheauto voisi kannibalisoida premium-auton markkinoita? Sitä paitsi noiden kahden yhteiset muotoilulliset piirteet rajoittuvat yksityiskohtiin, perusolemukset ovat aivan erilaiset. Corolla on etupainoinen ja pullea, joskaan ei mitenkään ruma sinällään. Ero IS:ään on silti suuri: se on menevä, sulava ja puhdaslinjainen. Eivät siis alkuunkaan saman näköisiä, minun mielestäni.
- lähes 1:1???
Kuvat molemmista:
http://www.worldcarfans.com/3050302.001/photo1092/new-lexus-is
http://www.worldcarfans.com/3070119.001/photo1046/all-new-toyota-corolla
Mitähän samaa noissa takalampuissa on? Kahdessa täysin satunnaisesti valitussa automallissa olisi todennäköisesti enemmän yhtäläisyyksiä. - ja sitä paitsi
kommentti! kirjoitti:
Miten 20 tonnia maksava C-segmentin perheauto voisi kannibalisoida premium-auton markkinoita? Sitä paitsi noiden kahden yhteiset muotoilulliset piirteet rajoittuvat yksityiskohtiin, perusolemukset ovat aivan erilaiset. Corolla on etupainoinen ja pullea, joskaan ei mitenkään ruma sinällään. Ero IS:ään on silti suuri: se on menevä, sulava ja puhdaslinjainen. Eivät siis alkuunkaan saman näköisiä, minun mielestäni.
Joidenkin mielestä autoissa voi olla muitakin eroja kuin ulkonäöllisiä!
- IS220d
Asialliselle kotimaiselle keskustelupalstalle olisi kyllä tilausta. Toistaiseksi on ollut tyytyminen rapakon takaiseen keskustelupalstaan, jossa sielläkin joutuu pitämään "awesome" -suodatinta päällä..
http://www.clublexus.com/forums/forumdisplay.php?s=bec4a96ad52ddf3fc55339a3c07713e9&f=163- C-Cat
jep tuonne on tunnukset itselläkin.
Mutta pikkukannatusta on alkanut tulla palstan pystytykseen. Yritän saada moista aikaan. Palstotusta voidaan miettiä vaikka porukalla jossain vaiheessa kun runko kasassa, samoin moderointi-apua.
- Tojota!
En kannata!
- IS220Ds
No niin keskustelu uudella palstalla on pikku hiljaa alkanut ja moderointi on myös saanut vahvistusta.
Tervetuloa kaikille, ei muuta kuin rekisteröitymään ja siitä se lähtee!
t:
http://www.5wwwww5.com/lexusfinland/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?927200Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277129Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1196628Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik975598Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t635546Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455434Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t35394Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa655265Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus435148Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274646