Enklantia paremmin taitavat!

Mitäs tässä

seisoo Suomeksi?
Verified by Visa protects your existing Visa card with a password you create, giving you assurance that only you can use your Visa card online.

Simply activate your card and create your personal password. You’ll get the added confidence that your Visa card is safe when you shop at participating online stores.

You may activate now by entering your card number over our secure server. If your card issuer is participating in Verified by Visa (most issuers are) you’ll complete a brief activation process. You’ll verify your identity, create your Verified by Visa password and you’re done.


Tää tuli päivällä postiin, siinä oli mukana kivan näköinen nappula mitä tietty klikkasin, sit ne pyysi laittaan Visakortin numeron siihen, laitoin mun ja muijan numerot tietenkin kun pyysivät. Nyt mun tietokoneesta valuu vihreetä alkulimaa joka reiästä eikä se pysy paikoillaan kun teipillä, muuten lentäis lattialle kun se tärisee vaikkei olis virtajohtoa metrin säteellä koneesta.
;-)
Ja asiaan, postissa oli tosiaan "click here" nappi mutta enpä painanut vaan poistin koko p*skan. Tuo teksti vaan alkoi kiinnostamaan sen verran, omalla vajavaisella englannin kielen taidollani ymmärsin että Visahan siellä ihan ite pyytelee kortin numeroa lähettelemään, lähettäjän postiosoitekin oli [email protected]... :-D

2

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totta tietenkin

      tää tuli kahteen kertaan, Suoli24 on timantissa kunnossa!

    • ja samantyyppinen...

      ...vielä [email protected] -osoitteelta eli lyhennettynä siinä kehoitetaan käymään läpi lyhyt prosessi, jossa luodaan salasana, annetaan kortin numero ja todennetaan oma henkilöllisyys. Salasanan pitäisi sitten suojata Visa-kortti ja antaa omistajalle varmuus siitä, että vain hän voi käyttää korttia netissä. Soopaa siis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3017
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2961
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2367
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1863
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1719
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1684
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1275
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      38
      1252
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1080
    Aihe