Ateena ja hotelli London

Matkaa odotellessa

Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista? Ensimmäistä kertaa ollaan menossa huhti-toukokuun vaihteessa ja kovasti meillä matkaa odotellaan.

Olisiko myös hyviä vinkkejä antaa että milla kannattaa mennä lentokentältä hotellille?

2

1290

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ateena

      kyseisessä hotellissa en ole ollut .ateenassa kuitenkin olen jopa asunutkin ;) helpoiten ja halviten pääset kentältä kaupunkiin kun hyppäät kentän ulkopuolella olevaan bussiin jossa lukee " syntagma" (toinen bussi menee piraeukseen).Liput ostetaan siitä ulkoa olevasta kioskista ja ne leimataan bussin sisällä.(maksaa 3e)

      bussi vie siis syntagma-aukiolle,josta pääsee kävelemällä helposti hotskuun (kannattaa googlettaa ateenan kartta).

      taksit on myös ok mutta kalliita ja nyhtävät myös turisteilta enempi kuin pitäis ;) tosin kyllä ne hinnat silti alemmas jää kuin suomessa.

      Hauskaa reissua,me mennään sit heinäkuussa taas=)

      • Maija-Neiti

        Kuvissa näytti mukavalta, mutta...
        Tuli mieleen joku vanha irkkuleffa käytävistä ymps. Vessa suihkussa ei ilmanvaihtoa, ei painetta ja haju.. ufff... Sänky oli kyllä kiva 180cm.. :P terassi TOOOOSi pieni. Hyvin vilkkaan kadun varressa eli, ei puhettakaan että ikkunaa ravolleen. Rannalle lyhyesti, henkilökunta ystävällistä. Kyllä siellä asu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      374
      1230
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      778
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      716
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      632
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      615
    6. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      22
      565
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      360
      554
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      84
      498
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      469
    Aihe