OASIS TEKI SEN

JÄLLEEN

6

1283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spaceman

      Ei Oasiksen nerokkuutta täällä tulla tajuamaan. Maassa vallitsee surullinen tilanne musiikin kuuntelun suhteen - melkein kaikki kuuntelevat metallia ja raskasta rockia. Hyvää musiikkiahan metallikin on, mutta kyllä sitä soisi monen vannoutuneen metallipään hiukan kokeilemaan erilaistakin tavaraa - siitä kun saattaisi vaikka tykätä.

      Valitettavasti Oasista ei varmaankaan uskalleta buukata Suomeen keikalle juuri yllämainitusta syystä. Liian iso riski hankkia kallis bändi keikalle, joka ei välttämättä edes myy kovinkaan hyvin.

      • on...

        ...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)

        Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.

        Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen.


      • Spaceman
        on... kirjoitti:

        ...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)

        Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.

        Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen.

        Uusi levy ilmestyy elo/syyskuussa. On kyllä todella levy Oasiksen uran kannalta. Toivottavasti ei floppaa pahasti, nimittäin heikon levyn jälkeen alkaisi usko Oasikseen olla jo koetuksella.

        Don't Believe The Truth oli kyllä selvä parannus Heathen Chemistryn ankeuteen. Olen siis luottavaisin mielin ja uskon noususuhdanteen jatkuvan. Uutta Definitely Maybea ei tule koskaan tulemaan, mutta toivottavasti Oasis saa aikaan edes kohtuullisia kiekkoja joiden biisejä voi vetää keikoilla.


    • Lil-liam

      No ei Oasis uutta DM:ää tee, eikä tarvitsekaan. Se levy on niin aikaan ja hetkeen sidottu, että ei se vaan onnistuisi. Suurin osa huippu levyistä liittyy julkaisu hetkellä onnistumiseen, tuhannet ihmiset tykästyvät levyyn ja vieväät muistoa ja diggailua mukanaan seuraavat vuosikymmenet. Tuskinpa kovinkaan monet aivan maailman luokan levyt olisivat breikanneet, jos ne esim olisi julkaistu viisi vuotta alkuperäisestä jäljessä. Tämä on vaan minun uskomukseni, mutta siltä se vaikuttaa. Joka tapauksessa odotan Oasikselta taas hyvää levyä ja eiköhän se sieltä tule. On hyvä, että muutkin jäsenet pääsevät biisejä vääntämään, Noelin tekemänä levyt kuitenkin toistaisivat aika pitkälti samaa kaavaa. Toivon myös, että Liamin ääni olisi laulutuntien myötä lähtenyt paranemaan, niin surulliselta se monilla live-keikoilla on kuulostanut, vaikka tosin useita poikkeuksiakin on. No ei muuta ku Madferrit!

      • Liam and Patsy alive?

        Hei, tämä kuulostaa aika villiltä.

        LIAM & PATSY RECREATION CLUB esittää: Dig Out Your Soul ennakkokuuntelumarathonpäivä 2.10.! Uusi Oasis soi Wall St. Barissa koko päivän klo 09 - 01 aina tasatunnein!

        Tänne on pakko mennä:)

        http://www.myspace.com/liampatsy


    • Anonyymi00006

      Hirveetä skeidaa tuo oasis, älytöntä mölinää koko "musiikki"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      203
      2175
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      134
      1198
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1073
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      23
      827
    5. 58
      806
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      771
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      638
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      584
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      577
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      10
      560
    Aihe