OASIS TEKI SEN

JÄLLEEN

5

1128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spaceman

      Ei Oasiksen nerokkuutta täällä tulla tajuamaan. Maassa vallitsee surullinen tilanne musiikin kuuntelun suhteen - melkein kaikki kuuntelevat metallia ja raskasta rockia. Hyvää musiikkiahan metallikin on, mutta kyllä sitä soisi monen vannoutuneen metallipään hiukan kokeilemaan erilaistakin tavaraa - siitä kun saattaisi vaikka tykätä.

      Valitettavasti Oasista ei varmaankaan uskalleta buukata Suomeen keikalle juuri yllämainitusta syystä. Liian iso riski hankkia kallis bändi keikalle, joka ei välttämättä edes myy kovinkaan hyvin.

      • on...

        ...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)

        Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.

        Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen.


      • Spaceman
        on... kirjoitti:

        ...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)

        Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.

        Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen.

        Uusi levy ilmestyy elo/syyskuussa. On kyllä todella levy Oasiksen uran kannalta. Toivottavasti ei floppaa pahasti, nimittäin heikon levyn jälkeen alkaisi usko Oasikseen olla jo koetuksella.

        Don't Believe The Truth oli kyllä selvä parannus Heathen Chemistryn ankeuteen. Olen siis luottavaisin mielin ja uskon noususuhdanteen jatkuvan. Uutta Definitely Maybea ei tule koskaan tulemaan, mutta toivottavasti Oasis saa aikaan edes kohtuullisia kiekkoja joiden biisejä voi vetää keikoilla.


    • Lil-liam

      No ei Oasis uutta DM:ää tee, eikä tarvitsekaan. Se levy on niin aikaan ja hetkeen sidottu, että ei se vaan onnistuisi. Suurin osa huippu levyistä liittyy julkaisu hetkellä onnistumiseen, tuhannet ihmiset tykästyvät levyyn ja vieväät muistoa ja diggailua mukanaan seuraavat vuosikymmenet. Tuskinpa kovinkaan monet aivan maailman luokan levyt olisivat breikanneet, jos ne esim olisi julkaistu viisi vuotta alkuperäisestä jäljessä. Tämä on vaan minun uskomukseni, mutta siltä se vaikuttaa. Joka tapauksessa odotan Oasikselta taas hyvää levyä ja eiköhän se sieltä tule. On hyvä, että muutkin jäsenet pääsevät biisejä vääntämään, Noelin tekemänä levyt kuitenkin toistaisivat aika pitkälti samaa kaavaa. Toivon myös, että Liamin ääni olisi laulutuntien myötä lähtenyt paranemaan, niin surulliselta se monilla live-keikoilla on kuulostanut, vaikka tosin useita poikkeuksiakin on. No ei muuta ku Madferrit!

      • Liam and Patsy alive?

        Hei, tämä kuulostaa aika villiltä.

        LIAM & PATSY RECREATION CLUB esittää: Dig Out Your Soul ennakkokuuntelumarathonpäivä 2.10.! Uusi Oasis soi Wall St. Barissa koko päivän klo 09 - 01 aina tasatunnein!

        Tänne on pakko mennä:)

        http://www.myspace.com/liampatsy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10619
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5100
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2301
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      107
      2125
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      2006
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1641
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1462
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1144
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1091
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      1007
    Aihe