Milloinkahan Suomessa aletaan tajuta laajemmin bändin erinomaisuus? Nythän moni käsittää Oasiksen pelkkänä brit-pop bändinä, joka ei kunnon musiikkia tee. No, toista mieltä ollaan:
http://www.iltalehti.fi/popstars/200804077486246_ps.shtml
OASIS TEKI SEN
5
1187
Vastaukset
- Spaceman
Ei Oasiksen nerokkuutta täällä tulla tajuamaan. Maassa vallitsee surullinen tilanne musiikin kuuntelun suhteen - melkein kaikki kuuntelevat metallia ja raskasta rockia. Hyvää musiikkiahan metallikin on, mutta kyllä sitä soisi monen vannoutuneen metallipään hiukan kokeilemaan erilaistakin tavaraa - siitä kun saattaisi vaikka tykätä.
Valitettavasti Oasista ei varmaankaan uskalleta buukata Suomeen keikalle juuri yllämainitusta syystä. Liian iso riski hankkia kallis bändi keikalle, joka ei välttämättä edes myy kovinkaan hyvin.- on...
...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)
Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.
Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen. - Spaceman
on... kirjoitti:
...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)
Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.
Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen.Uusi levy ilmestyy elo/syyskuussa. On kyllä todella levy Oasiksen uran kannalta. Toivottavasti ei floppaa pahasti, nimittäin heikon levyn jälkeen alkaisi usko Oasikseen olla jo koetuksella.
Don't Believe The Truth oli kyllä selvä parannus Heathen Chemistryn ankeuteen. Olen siis luottavaisin mielin ja uskon noususuhdanteen jatkuvan. Uutta Definitely Maybea ei tule koskaan tulemaan, mutta toivottavasti Oasis saa aikaan edes kohtuullisia kiekkoja joiden biisejä voi vetää keikoilla.
- Lil-liam
No ei Oasis uutta DM:ää tee, eikä tarvitsekaan. Se levy on niin aikaan ja hetkeen sidottu, että ei se vaan onnistuisi. Suurin osa huippu levyistä liittyy julkaisu hetkellä onnistumiseen, tuhannet ihmiset tykästyvät levyyn ja vieväät muistoa ja diggailua mukanaan seuraavat vuosikymmenet. Tuskinpa kovinkaan monet aivan maailman luokan levyt olisivat breikanneet, jos ne esim olisi julkaistu viisi vuotta alkuperäisestä jäljessä. Tämä on vaan minun uskomukseni, mutta siltä se vaikuttaa. Joka tapauksessa odotan Oasikselta taas hyvää levyä ja eiköhän se sieltä tule. On hyvä, että muutkin jäsenet pääsevät biisejä vääntämään, Noelin tekemänä levyt kuitenkin toistaisivat aika pitkälti samaa kaavaa. Toivon myös, että Liamin ääni olisi laulutuntien myötä lähtenyt paranemaan, niin surulliselta se monilla live-keikoilla on kuulostanut, vaikka tosin useita poikkeuksiakin on. No ei muuta ku Madferrit!
- Liam and Patsy alive?
Hei, tämä kuulostaa aika villiltä.
LIAM & PATSY RECREATION CLUB esittää: Dig Out Your Soul ennakkokuuntelumarathonpäivä 2.10.! Uusi Oasis soi Wall St. Barissa koko päivän klo 09 - 01 aina tasatunnein!
Tänne on pakko mennä:)
http://www.myspace.com/liampatsy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1477934Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu496081Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju594505K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon444068Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko714037Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta953594- 853444
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1563327Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö62057Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä181816