Milloinkahan Suomessa aletaan tajuta laajemmin bändin erinomaisuus? Nythän moni käsittää Oasiksen pelkkänä brit-pop bändinä, joka ei kunnon musiikkia tee. No, toista mieltä ollaan:
http://www.iltalehti.fi/popstars/200804077486246_ps.shtml
OASIS TEKI SEN
5
1080
Vastaukset
- Spaceman
Ei Oasiksen nerokkuutta täällä tulla tajuamaan. Maassa vallitsee surullinen tilanne musiikin kuuntelun suhteen - melkein kaikki kuuntelevat metallia ja raskasta rockia. Hyvää musiikkiahan metallikin on, mutta kyllä sitä soisi monen vannoutuneen metallipään hiukan kokeilemaan erilaistakin tavaraa - siitä kun saattaisi vaikka tykätä.
Valitettavasti Oasista ei varmaankaan uskalleta buukata Suomeen keikalle juuri yllämainitusta syystä. Liian iso riski hankkia kallis bändi keikalle, joka ei välttämättä edes myy kovinkaan hyvin.- on...
...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)
Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.
Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen. - Spaceman
on... kirjoitti:
...Oasiksen buukkaaminen Suomeen tulisi olemaan vikatikki - siis taloudellisesti. Ei tulisi tupa täyteen, mikä on harmillista. No, onneksi lentokoneet ja Ruotsi on keksitty ;)
Mitenkähän uusi levy etenee? Onko lupa odottaa tämän vuoden puolella? Toivon, että projekti onnistuu. Hyvä levy toisi uusia faneja ja toisi bändiä laajempaan tietoisuuteen täällä synkässä ja pimeässä pohjolassakin.
Ps. Toivottavasti Liam on saanut ääntään kondikseen.Uusi levy ilmestyy elo/syyskuussa. On kyllä todella levy Oasiksen uran kannalta. Toivottavasti ei floppaa pahasti, nimittäin heikon levyn jälkeen alkaisi usko Oasikseen olla jo koetuksella.
Don't Believe The Truth oli kyllä selvä parannus Heathen Chemistryn ankeuteen. Olen siis luottavaisin mielin ja uskon noususuhdanteen jatkuvan. Uutta Definitely Maybea ei tule koskaan tulemaan, mutta toivottavasti Oasis saa aikaan edes kohtuullisia kiekkoja joiden biisejä voi vetää keikoilla.
- Lil-liam
No ei Oasis uutta DM:ää tee, eikä tarvitsekaan. Se levy on niin aikaan ja hetkeen sidottu, että ei se vaan onnistuisi. Suurin osa huippu levyistä liittyy julkaisu hetkellä onnistumiseen, tuhannet ihmiset tykästyvät levyyn ja vieväät muistoa ja diggailua mukanaan seuraavat vuosikymmenet. Tuskinpa kovinkaan monet aivan maailman luokan levyt olisivat breikanneet, jos ne esim olisi julkaistu viisi vuotta alkuperäisestä jäljessä. Tämä on vaan minun uskomukseni, mutta siltä se vaikuttaa. Joka tapauksessa odotan Oasikselta taas hyvää levyä ja eiköhän se sieltä tule. On hyvä, että muutkin jäsenet pääsevät biisejä vääntämään, Noelin tekemänä levyt kuitenkin toistaisivat aika pitkälti samaa kaavaa. Toivon myös, että Liamin ääni olisi laulutuntien myötä lähtenyt paranemaan, niin surulliselta se monilla live-keikoilla on kuulostanut, vaikka tosin useita poikkeuksiakin on. No ei muuta ku Madferrit!
- Liam and Patsy alive?
Hei, tämä kuulostaa aika villiltä.
LIAM & PATSY RECREATION CLUB esittää: Dig Out Your Soul ennakkokuuntelumarathonpäivä 2.10.! Uusi Oasis soi Wall St. Barissa koko päivän klo 09 - 01 aina tasatunnein!
Tänne on pakko mennä:)
http://www.myspace.com/liampatsy
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä422256Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi2282014- 1111548
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1441281- 1151207
PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1381114Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://261099- 741009
- 65963
- 70950