Mikä hyvä suodatin ?

Onko nuo halpahallin pikku suodattimet ihan hyviä mphen? nuo omat suodattimet on h a r v o j a . Kaasuttimissa on aina sakkaa joten laitan lisäsuodattimen .On helpompaa vaihdella muutaman euron suodatinta vaikka jää näkyviinkin mutta hyöty haittaa isompi.
1289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Samaa olen itsekin tuossa aiemmin kysellyt.Vastauksia ei ole tullut joten ilmeisesti asia monelle tuntematon.Täytynee vain kokeilla.Itse arvailen,että sähköisellä bensapumpulla varustetuissa pyörissä voisi toimia,mutta vanhemmissa pyörissä joissa bensa valuu vapaavirtauksella paperisuodatin saattaa aiheuttaa liikaa vastusta ja siten bensapulaa.Edelleen asiantuntevia vastauksia odotellen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bensa sihti kirjoitti:

Onko nuo halpahallin pikku suodattimet ihan hyviä mphen? nuo omat suodattimet on h a r v o j a . Kaasuttimissa on aina sakkaa joten laitan lisäsuodattimen .On helpompaa vaihdella muutaman euron suodatinta vaikka jää näkyviinkin mutta hyöty haittaa isompi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu