Kumma vihlonta??

Mulle tuli n. viikko oviksen jälkeen tosi kovia viiltokipuja oikealle puolelle vatsaan ja melkeen kylkeen asti. Aina kun vähänkin liikahti, esim. otti yhden askeleen, vihlaisi oikeen kunnolla. Eli erilailla kun menkkavihlonnat.

Aloin heti ekaks epäilemään umpparia, mutta voisko toi olla merkki myös raskaudesta? Onko kellään kokemuksia?
3526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oletetun oviksen jälkeen 4.pvänä parin pvän ajan todella outoa vihlontaa vasemmalla puolella ja luulin, että oli jotain kiinnitymiskipua.

No kakat kanssa, menkathan ne sieltä alko ja vieläpä pari pvää oletettua aiemmin. (No se nyt ei haitannu et alkoivat aiemmin, pääsipähän taas seuraava kierros kans aiemmin alkuun.)

Mutta mistäs sitä koskaan tietää, kaikki kun on niin yksilöllistä. :)

Plussatuulia! :)

Äänestä
  • Mieli teki taas tepposet. Varman kiinnittymiskivun ponganneena olin 100% varma raskaudestani, menkat alkoivat normaalisti ja maailma taas romuttui.
    Enää en usko koskaan milloinkaan mitään "oireita" ne on kaikki vaan oman mielen tuotetta....:( Miksi, oi miksi, ihmisen mieli on tälläinen!!!!!

    Äänestä

  • Mulla oli myös viimekierrossa kummaa vihlontaa alavatsassa. Alkoi n.viikko ovulaation jälkeen ja olinkin hyvin toiveikas että olisi tärpännyt mutta kilin kellit; menkathan ne alkoi ja prikulleen päivälleen :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei kai vielä..? kirjoitti:

Mulle tuli n. viikko oviksen jälkeen tosi kovia viiltokipuja oikealle puolelle vatsaan ja melkeen kylkeen asti. Aina kun vähänkin liikahti, esim. otti yhden askeleen, vihlaisi oikeen kunnolla. Eli erilailla kun menkkavihlonnat.

Aloin heti ekaks epäilemään umpparia, mutta voisko toi olla merkki myös raskaudesta? Onko kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu