Tänään tuli ilmoitus heikosti meneesstä alkuvuodesta. Siis jo heikon menestyksen päälle vielä heikompaa.
Että ihan varoituksena jokainen miettiköön mistä aletaan säästää sitten kun muut säästöt on tehty ja pakko on jostain rahaa saada. En sano sitä ääneen mutta itse en lentäsi enää SAS:lla
SAS kriittisessä tilassa
9
1450
Vastaukset
- finnairfani
tohon et usko edes itse....
- sulla
Sassilla on menny kaikki päin persettä. Kaikki kusee. Jättimäinen firma on kutistunut Finskiä pienemmäksi eikä alamäelle näy loppua.
- vähissä
Ne, jotka ovat perillä SAS:n onnettomuustilastosta 40 vuoden ajalta, lentävät muutenkin muilla yhtiöillä.
- Robin Hood
En lentäisi minäkään. En SASilla enkä Blue-1. Eivät näemmä lennä muutkaan koska on 19% laskenut matkustajamäärät alkuvuonna. Ei ole ihmekään, kun seuraa niiden touhua. Epäkohtelias henkilökunta, Koneet myöhässä, eikä mitään vastuunkantoa aikatauluistaan.
- kuuri
odottaa SAS-yhtiöitä vielä tämän vuoden lopulla. Ennennäkemätön...
Koneet pääosin iänvanhoja ja meluisia/epätaloudellisia MD-80 tyypin vehkeitä ja rahaa investointeihin ei kerta kaikkiaan ole. Aina heikot näkymät.- finnair vs sas
new yorkin lennoissa ainakin tilanne on päinvastainen. finnair lentää vanhoilla romuilla joissa matkustamomukavuutta ei ole. sas:n koneet puolestaan moderneja.
tämä siis omana kokemuksena. käytän molempia yhtiöitä ko reitillä. usein. - eijei
finnair vs sas kirjoitti:
new yorkin lennoissa ainakin tilanne on päinvastainen. finnair lentää vanhoilla romuilla joissa matkustamomukavuutta ei ole. sas:n koneet puolestaan moderneja.
tämä siis omana kokemuksena. käytän molempia yhtiöitä ko reitillä. usein.Ei siellä ole koneita hankittu herraties koska viimeeks
- amammamamama
eijei kirjoitti:
Ei siellä ole koneita hankittu herraties koska viimeeks
no koska niitä 340 airbusseja on tullu? ääliö!
- ...laajarunkoiset..
finnair vs sas kirjoitti:
new yorkin lennoissa ainakin tilanne on päinvastainen. finnair lentää vanhoilla romuilla joissa matkustamomukavuutta ei ole. sas:n koneet puolestaan moderneja.
tämä siis omana kokemuksena. käytän molempia yhtiöitä ko reitillä. usein....on ihan samaa sarjaa tekniikaltaan kuin Finnairinkin koneet. Onhan niissä toki PTV:t ja jne. Asioita jotka toki vaikuttavat merkittävästi matkustusmukavuuteen. Mutta A340 kone on tekniikaltaan joiltain osin jopa vanhempaa kuin MD11:n. Käytännössä yhtä ikäloppuja molemmat laitteet. Jos nyt alle 20v koneita voi ikälopuiksi sanoa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5028707Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1335998Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3455053Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594677Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s794253Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1663993SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1773851- 911798
- 1021346
- 47929