/kateelliset muumerkkiset vertaamas lukija/keskustelija määriä oman merkkinne sivul(vaik kyl te ne tiedättekin) niin huomaatte ehkä miten perusteellisesti häpäisette itsenne ruikuttaessanne kateellisina täällä kuola suupielis;)
Tän sivun vilkkautta ei täl hetkel helposti lyödä lauteilta JA SE KERTOO I H A N K A I K E N
Voittehan myöskin kertoa minulle tietämättömälle muita syitä tähän kiinnostukseen;)
Tän sivun vilkkautta ei täl hetkel helposti lyödä lauteilta JA SE KERTOO I H A N K A I K E N
Voittehan myöskin kertoa minulle tietämättömälle muita syitä tähän kiinnostukseen;)
Vastaukset 19
Vanhimmat
että silkasta kateudesta olen täällä ollut kiusoittelemassa ja nyt oon kohta ite menos kiaa kokeileen.
Näin omaansa puolustavaan ja asiantuntevaan porukkaan onkin kiva yhtyy t:sairastanut
että viel puoltoist kk. sitten minäkin fordmiehenä täällä "viisastelin" ja nyt on ceed tilattu.
Parempi myöntää nuo "pienet lapsellisuutensa" niin voi sit hyväl omatunnol jatkos olla "käännytetty"....vaikkakin anonyyminä;)
opelia jokskin ylimaaliseks ilmiöks kunnes viime kesänä koeajoin dieselceedin/tilasin ja nyt on kyl vectrat historiaa,minun osaltani
-12t.kilsaa ceedistinä-
Ehdotus: mene hoitoon jos kuvittelet tollasen lapsellisen inisyn hävittävän kriittisen keskustelun Kiasta.
Kuola ei valu ja sääliä lähinnä tunnetaan, Kia nyt on vaan niin naurettava auto että on niin hauska olla täällä ja kertoa totuuksia siitä kiulusta.
ettei ope oo huomenna vihanen sul kun silmät ristissä yrität aakkosii lukee
Kuka nyt Kiasta kade olisi? ei kukaan.
KIAlle kateellinen ja hyvä kun sinäkin kikkelikalle olet meitä asiasta valaisemassa
Sinä/tehän "vaan ootte täällä" )))))))))))
ilmiön minäkin että tämä sivu nyt ihan mahdottoman pop ja kiitos siitä kuuluu paljolti noil mainitsemillesi.
Vaikkei nuo niin selvät uteliaisuusprovot aina niin imartelevii ookkaan niin kyl ne on monet makeat naurut antanu.
Pikkuhiljaa sitten ceedin myyntilukujen vaan lisäntyes nää huomaa et heiiii.....mä oon ollu mukana tekemäs tän eteen jotain....oon ollu KIAsivuil kuttuilemas
kyllä nää provoilijat kokeilee muidenkin merkkien palstoilla mutta kun niihin ei muualla reagoida niin voimakkaasti kuin kian omistajat tekevät ei ärsyttäminen jatku,miksi muuten kian omistajat ovat niin yliherkkiä provoilulle jos auto on hyvä niin tuollaiset provoilut lähinnä huvittavat..
pyörähtelen näil sivuil(aika useinkin) ihan mielenkiinnosta kattelemas ja voin kyl sanoo ettei nuo provot ainakaa mielenkiintoa merkkiin vähennä,päinvastoin.
Oon nyt 15v. ajellu toyotilla mut oon nyt viimeiset pari kk. alkanu katella tähän suuntaan kosk tuo T.n hinta/laatuu/takuu suhde ei mielestäni koskaan ollut ihan kohillaan.
Nyt kun viel vertaa tuohon ceediin dieselin joka ominaisuuksiltaan mielestäni pesee T.n dieselin 6-0 ja sen saa 7v.n takuulla niin myönnän vakavasti harkitsevani merkinvaihtoa.
Tuo auris viel englannis valmistettu(5ov.) joten täysin pois laskuist uutta hankkies!
Niin saadaan taas nauraa yhdelle hölmölle !!
Tosin ei sulla oikeasi ole toyotaa vaan olet Deltapelle heh heh
Muutama vuosi sitten ei kukaan olis uskonut,että vaihtaisin tojotan muuhun merkkiin.
Minullakin 15v sama merkki ja 4 tojotaa.
Ei mulla itse autoa ole mitään vastaan,mutta ceeddi diesel on ylivoimaisesti parempi.
Teillä mitään tojotaa ole ollut, Deltassa töissä olevia joutoäijiä te ootte
"kiireinen" toyttamyyjä mikä kiasivuil ihmettelemäs -mixei britaniaAuris myy-
ja nyt vaihdan Pohjois Korealaiseen Aasin vetämiin kärryihin. Kyllä on hyvä ja halpa peli. perkele kun en huomannut aikaisemmin.
et tuollainen vanha ukkeli aasipeliin siirtyykin kun meinaan tuo reaktioaikakin tuos iäs pitenee...
Me voidaan vähän hidastella ahtaimis paikois sit kun turbodiiseleillä ajetaan ukkelin ohitte;)
Jos luulet että täällä provoina kirjotellaan. Kun oot KIAN omistanut 3v ja kerran sen uuteen vaihtanut niin kyllä mieli muuttuu!! Tiedän.(piste) KIAA ei tähän perheeseen tule. Hyvä ja halpa kun ei kohtaa toisiansa.
kokemusta löytyykin näist autokaupoist enemmänkin, vaikutat meinaan aika välkyltä veijarilta kun oiken PISTEenkin osaat kirjoittaa(.)
Mitä yrität sanoa? Väitätkö omistaneesi Kian vai et?
Itsellä on ollut nyt Kia kaksi ja puoli vuotta ja ei voi valittaa. Halvaksi en sitä tosin väitä, vaikka käteisellä ostinkin. Onhan 35k€ kuitenkin aika paljon pelkästä kulkupelistä.