Onko tetoa kuinka saa pahat henget pois tai mistä löytää manaajan.
Olen ollut vihitty Zen Buddhismiin ja luovuin siitä ja aloin nostaa kundaliinia tantralla ja sain siitä riivaajat jotain meni pieleen.
Tantraa ja kundaliinissa ei saa mennä ohi viidennen chakran koska kuudes ja seitsemäs on vasta maallisen elon jälkeen.
ja tantrassa ei saa jäädä kahden alimman chakran vangiksi siihen jää hyvin helposti siksi vaarallista tantrismi kundaliinin nostamisessa.
Zen buddhilaisuus tuntee pahat henget jotka tulee luopuneita riivaamaan samoin kuin kristinuskossakin on että luopio saa seitsemän pirua seurakseen,siis tulee seitsemän kertaa aiempaa pahemmaksi.
Pitäisi löytää jotain puhdistautumis rituaaleja
Buddhismiin ei kannata palata se on ihmisten keksimää paitsi sen pahat riivaus henget.
pahat henget
6
921
Vastaukset
- Vaisnava
Krishna on voimakkaampi kuin mikään paha henki. Hän on nitistänyt niitä useampia kuin osaamme laskea.
Jos pitää Krishnan mielessään ja sydämessään, pahat henget eivät sinne mahdu. Ehdotan, että kokeilet toistaa Krishnan nimiä - jo mainitun lisäksi voit hokea esim. nimiä Narajan, Gopala, Govinda, Radha-Madhava... Yksi Hänen nimistään on Madhusuudana, "Madhu-demonin Nirhaaja". Voit visualisoida mielessäsi, kuinka Krishna nappaa pirulaisia pyrstöstä kiinni ja heittää ne kauas sinusta :)
Tämän neuvon olen itse hyväksi havainnut, vaikka pahat henget eivät olekaan minua yhtä pahasti riivanneet kuin sinua. Ennen kuin turvauduin Krishnaan, tunsin ajoittain ympärilläni jotain pelottavaa ja pahaa. Nykyään tunnen olevani jatkuvasti turvassa, ja se on vain Krishnan ansiota :)
Krishnaa voi ajatella musta- tai sini-ihoisena hyvännäköisenä poikana tai nuorena miehenä, jolla on keltaiset vaatteet, veikeä hymy ja huilu. - Obs
Luultavimmin sinua riivaavat omat alitajuiset voimasi, mutta jos sattuisit kärsimään erillisistä "pahoista" hengistä, olisi ehkä hyvä konsultoida henkiparantajaa. Eiköhän hän saa henget ulos siinä missä tauditkin parannettua.
6. ja 7. chakra ovat yhtälailla ihmisen käytettävissä hänen eläessään kuin muutkin. Älä usko muuta. Päivastoin, jos jäät alempien chakrojesi tasolle, pysyt takuulla egokeskeisenä.
"Pahat" henget eivät kuulu mihinkään tiettyyn uskontoon. Eivätkä ne ole pahoja tietentahtoen, ne vain ovat olemassa aivan kuten eläimetkin, viattomina ja syyntakeettomina. Ne ovat vain jotenkin tyhmiä eivätkä tajua etteivät saisi mennä ihmisiin.
Pysy ennemmin zen buddhismissa; ja jos touhuat jotakin chakrojen parissa, jätä kundaliinin nostaminen ja tantra. Eivät ne kaikille sovi. - elmarsson
Etsi apua jeesukselta. kas hän on ainoa, jolla on valta ylitse kaikkien henkien ja ihmisten. Pyydän rukouksessa vilpittömällä sydämmellä että Jumala joka on Raamatussa ilmoitettu lahjoittaisi sinulle uskon. Usko mitä Raamatussa on Jeesuksesta ilmoitettu. Jeesus Jumalan poika joka kuoli ristillä jotta sinäkin saisit syntisi anteeksi ja perisit iankaikkisen elämän. tunnusta rukouksessa Jeesukselle että et ole elänyt hänen tahtonsa mukaista elämää ja se on johtanut sinut tähän vaikeaan tilanteeseen. Pyydä syntisi anteeksi ja pyydä että Jeesus voisi tulla elämäsi herraksi ja haluaisit kulkea elämääsi tästä lähtien hänenen kanssaan. katsoppas kaikki riivaajat joutuvat väistymään sinusta kun Jeesuksen henki valtaa ja puhdistaa sydämmesi. Sen joka on Jeesuksen oma ei tarvitse kantaa huolta pahoista hengistä, ne asiat voi turvallisesti jättää Jeesukselle. Jos lähdet hakemaan apua Jeesukselta joka ainoastaan voi auttaa, kannattaa sinun kääntymyksesi jälkeen hakeutua paikkakunallasi jonki kristillisen kirkon kokoukseen ja etsiä rohkeasti käsiisi sieltä työntekijä. Hyviä ovat yleensä esim. Helluntai, vapaa ta ev.lut. kirkot. Kerro ratkaisustasi ja kysy kuinka tästä eteenpäin. Jos epäröit kääntyä suoraan Jeesuksen puoleen, voit etsiä em. työntekijän käsiisi ja kertoa hänelle ongelmastasi. varmaa on että mitkään menot tai manaukset epämääräisissä oloissa eivät sinua auta. Etsivä löytää vastauksen ja se kenet jeesus omakseen ottaa ei ikinä enää joudu hylätyksi.
- Pelottaa...
Wohooou! Tässä pari päivää oon kiinnostuksesta lukenu haamuista/hengistä ym. kaikkee juttuu. Eilen ja tänään on välillä ollu sellanen outo olo, etten olis oma itteni, nyt vasta kun oon miettiny asiaa niin huomasin asiat ja huomaan että oon tehny itelleni vasempaan kämmeneen sellasen "pahan pentagrammin" sillein se sakara alaspäin, älysittekö? Tää on tosi pelottavaa kun tiedostin asian ite! Onko minussa nytten jotain pahoja henkiä? En kuulu mihinkään uskontoon enkä ole uskonut tähän mennessä mihinkään. Olenko riivattu! Vastailkaa nopeasti!
- Ja kiitokset teille! - Pelottaa...
Pelottaa... kirjoitti:
Wohooou! Tässä pari päivää oon kiinnostuksesta lukenu haamuista/hengistä ym. kaikkee juttuu. Eilen ja tänään on välillä ollu sellanen outo olo, etten olis oma itteni, nyt vasta kun oon miettiny asiaa niin huomasin asiat ja huomaan että oon tehny itelleni vasempaan kämmeneen sellasen "pahan pentagrammin" sillein se sakara alaspäin, älysittekö? Tää on tosi pelottavaa kun tiedostin asian ite! Onko minussa nytten jotain pahoja henkiä? En kuulu mihinkään uskontoon enkä ole uskonut tähän mennessä mihinkään. Olenko riivattu! Vastailkaa nopeasti!
- Ja kiitokset teille!Ja vielä korjaus: Tuo merkki on tehty nahkaan, kaiverrettu siihen. Ei millää tussilla tai kynällä. Se on kipeä jos siihen koskee, muuten huomaamaton. Punertava ja halkaisijaltaan jotain alle 5cm. Aivan keskellä kämmentä noiden "elänänviivojen" päällä...
- V
Pelottaa... kirjoitti:
Wohooou! Tässä pari päivää oon kiinnostuksesta lukenu haamuista/hengistä ym. kaikkee juttuu. Eilen ja tänään on välillä ollu sellanen outo olo, etten olis oma itteni, nyt vasta kun oon miettiny asiaa niin huomasin asiat ja huomaan että oon tehny itelleni vasempaan kämmeneen sellasen "pahan pentagrammin" sillein se sakara alaspäin, älysittekö? Tää on tosi pelottavaa kun tiedostin asian ite! Onko minussa nytten jotain pahoja henkiä? En kuulu mihinkään uskontoon enkä ole uskonut tähän mennessä mihinkään. Olenko riivattu! Vastailkaa nopeasti!
- Ja kiitokset teille!Pelottaa...:
Todennäköisesti ei ole. Enkä usko, että olet riivattu. Pentagrammeja voi piirrellä miten päin ja minne vain tahdot, mutta jos vain piirrustelet, ne ovat vain tähtiä.
Aloittaja:
Chakrojen aktivoinnista ei ole mitään haittaa. Päinvastoin, ne "parantavat vastustuskykyä" kuin aktivia konsanaan, jos ovat kunnossa.
elmarsson:
Opettele käyttämään pilkkuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507981Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662267Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332183- 1461756
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251246Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511233Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101146Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65842Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58795Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7746