Oletteko keliaakikot saaneet ruoka-aineinfon ravitsemusterapeutilta. Myös se kuuluu vasta diagnosoidun keliaakikon oikeuksiin. Minä olen saanut.
RAVITSEMUSNEUVONTA
2
526
Vastaukset
- siitä
nyt ei ollut paljon iloa. Ravitsemusterapeutti kertoi sen, minkä jo tiesin eikä osannut vastata kysymyksiin, joihin olisin oikeasti tarvinnut vastausta. Muilta olen tosin kuullut, että yleensä ravitsemusterapeutilla käynnistä on oikeasti hyötyä.
Lisää keskustelua tästä ja muustakin keliakiaan liittyvästä täällä, en tiedä oletko jo tutustunut http://keliakiayhdistys.fi/forum/viewtopic.php?t=234- mariko6
osoitteesta. Tiedätkö muitakin hyviä keskustelupalstoja keliakiasta? Tuntuu, että on jäänyt vähän tyhjän päälle. Itse olen saanut asiat selvittää. Minkäänlaista uuden keliaakikon neuvontaa ravitsemusneuvojaa lukuun ottamatta en ole saanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.744036Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92151Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2371406- 1531380
- 1161207
- 1121178
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721089Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik71056- 60994
- 35926