Auttakaa joku olkaa kilttejä!

Hei!

Minulla on ollut sellaiset 8 vuotta inhottavia lisälyöntejä. Ne ovat todella kamalia, enkä jaksaisi niitä enää yhtään! Minulla on verenpainelääkitys korkean verenpaineen vuoksi, ja oletettavasti lyönnit liittyvät tähän paineeseen. Nyt kuitenkin tuntuu että lääkkeet menettivät tehonsa ihan tyystin, verenpaine on taas älyttömän korkealla ja sydän muljahtelee. Lääkäritkään eivät ole tehneet vielä mitään asian hyväksi. Auttakaa joku, en jaksa enää! Mitä minä teen?! Tekisi mieleni hirttäytyä.
2703
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...mutta hankalaa se on. Varsinkin luettuani tuon mieliteko-uhkauksesi kirjoituksen lopussa.

Jos sinulla ei ole vakituista hoitosuhdetta lisälyöntien kertomista varten,käy päivystyksessä aina kun lisälyönnit tulevat. Ei ole väliä vaikka matkalla lakkaisivat. Toivottavasti asut sellaisen paikan lähietäisyydellä.

Kyllä lääkäriltä pitää saada vastaus liittyvätkö lisälyönnit korkeaan verenpaineeseen. "Inhottavia" ne ovat aina, mutta ovatko ne todettu vaarattomiksi? Oletan,että ovat,jolloin vain sietokykysi on koetuksella. Jo verenpainelääkityskin saattaisi vähentää niitä.
Lääkärillä on valmiina tukku kysymyksiä, ellet ole hänelle lisälyönneistä puhunut. Nehän voivat johtua monenlaisista syistä. Joten siis - lääkäriin tekemään tämä sama valitus,minkä kirjoitit!

Äänestä

älä nyt sentään mene lisälyöntien takia hirteen. vaan mene jos mahdollista kunnolliselle ammattitaitoiselle kardeologille yksityis vastaanotolle ja luulempa että saat paremmat tutkinnat ja mahdolliset oikeat ja sopivat lääkkeet sairauteesi.itselläni on ainakin huonot kokemukset näistä ns.arvauskeskuslääkäreistä.vaikka se yksityinen maksaa jonkinverran enempi.niin kyllä siellä paneudutaan enempi potilaan ongelmiin .itselläni on eteisvärinä eli flimmeri koko ajan koska sitä ei voitu enää sähköllä kääntää sinusrytmiin.pumppu hakkaa lepotilassa n.130.minuutissa ja lisälyöntejä on vähän väliä.olen työelämässä mukana normaalisti vaikka olotila ei ole ihan normaali.pumpun lisälyönnit eivät lääkärien mielestä ole vaarallisia.niitä on lähes joka ihmisellä joskus.ilkeän tuntuisia kylläkin.ota neuvosta vaari niin saat avun ja voit elää sitten täysillä.hyvää kesän odotusta sulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bittertears kirjoitti:

Hei!

Minulla on ollut sellaiset 8 vuotta inhottavia lisälyöntejä. Ne ovat todella kamalia, enkä jaksaisi niitä enää yhtään! Minulla on verenpainelääkitys korkean verenpaineen vuoksi, ja oletettavasti lyönnit liittyvät tähän paineeseen. Nyt kuitenkin tuntuu että lääkkeet menettivät tehonsa ihan tyystin, verenpaine on taas älyttömän korkealla ja sydän muljahtelee. Lääkäritkään eivät ole tehneet vielä mitään asian hyväksi. Auttakaa joku, en jaksa enää! Mitä minä teen?! Tekisi mieleni hirttäytyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu