Jolee osti

En ole mitenkään katkera, siis oikeasti, mutta kuitenkin melko hyvä suoritus henkilöltä, jolla viimeksi vahvistetussa verotuksessa oli verottettavaa tuloa muutama vaivainen tonni! Siis ketä mahtaa olla oikeasti hankkeen takana? Ja mikä onneton pankki on mennyt lainaamaan rahat.

Viikonlopun SK:n mukaan ko. tontille nousee liike-asuintalo, jonka asuntojen neljöhinnat alkavat 4000 euroa/m2, ettei vaan olisi ollut painovirhe?
4681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

So...?

Äänestä

Rakennusliike sen osti, eikä kukaan yksinään.
Kova on kateus,kytätään verotietojakin, onko jotai hampaankolossa vai?
Jos et satu tietään, niin pääomatulot ja palkkatulot verotetaan eri tavalla:)

Äänestä
  • Kytätä verotietoja, kun kerran vuodessa tämä meidän hyvä paikallismedia tarjoilee ne kotiin, ja jopa ihan ilmaiseksi! Mitä tulee ko. nk. "rakennusliikkeeseen" on tietojeni mukaan näytöt melko ohuita! Sinänsä ihan kunnioitettava hanke, mutta merkille pantavaa on mm. se, että vakavarainen Skanska putosi tontin ostokilvassa 1.200.000 euron kohdalla. No totta kai poiken lompuuki on varmasti paksumpi kun Skanskan.

    Äänestä

  • Porissa tarvitse kirjoitti:

    Kytätä verotietoja, kun kerran vuodessa tämä meidän hyvä paikallismedia tarjoilee ne kotiin, ja jopa ihan ilmaiseksi! Mitä tulee ko. nk. "rakennusliikkeeseen" on tietojeni mukaan näytöt melko ohuita! Sinänsä ihan kunnioitettava hanke, mutta merkille pantavaa on mm. se, että vakavarainen Skanska putosi tontin ostokilvassa 1.200.000 euron kohdalla. No totta kai poiken lompuuki on varmasti paksumpi kun Skanskan.

    Tämä on kumma kaupunki, jos joku tekee jotain, niin se on joltain pois.
    Mistäs tiedät montako tahoa siinä rakennusliikkeen taustalla on?
    Vaikka piikitätkin entistä poliitikkoa,nykyään yksityishenkilöä,
    kannattaa muistaa, että suhteilla tämä maailma pyörii, täälläkin.
    Totta kai se harmittaa, jos oma lompsa ammottaa
    tyhjyyttään:)nurkan taakse vaan kyykkyyn ja kadehtimaan!
    Sehän on paikkakunnan oma voimavara, josta meidät muualla tunnetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuikkisenkulman! kirjoitti:

En ole mitenkään katkera, siis oikeasti, mutta kuitenkin melko hyvä suoritus henkilöltä, jolla viimeksi vahvistetussa verotuksessa oli verottettavaa tuloa muutama vaivainen tonni! Siis ketä mahtaa olla oikeasti hankkeen takana? Ja mikä onneton pankki on mennyt lainaamaan rahat.

Viikonlopun SK:n mukaan ko. tontille nousee liike-asuintalo, jonka asuntojen neljöhinnat alkavat 4000 euroa/m2, ettei vaan olisi ollut painovirhe?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu