PoSassa olen kuulut, jos on selkä kipeänä, saa helposti sairaslomaa. Edellyttää kuitenkin, että on kunnalla työssä. Oletko tietoinen, koskeeko selkäkipu myös esim. yksityisellä työskentelevää. Kannattaako yrittää. Ois taas kohta pihatöitä ja lapsenhoitoa. Olin ällikällä lyöty, kun kuulin, että joku, on toiminut näin jo kymmenkunta vuotta. Eli, jos on jotakin tähdellistä, tekemistä, haetaan sairaslomaa selkäkivulla. Sitten jos määrätään lisätutkimuksiin, vedotaan, ettei ole rahaa maksaa kuluja. Miten on?
Selkäkivut
loman tarpeessa
5594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos tietäisit, miten kivuliaita selkäkivut ovat, et varmaan pohtisi ko. asiaa!
SINULLE, jolla oikeesti on selkäkipuja. En tarkoittanut sua!
huonoon valoon pistät kaikki ne joilla oikeasti on ongelmia selän kanssa ja kipuja joiden takia ei oikeasti voi tehdä töitä vaikka haluaisi??
En ihmettele miksi nykypäivänä lääkärit sitten leimaavat oikeasti kipeät ihmiset luulotautisiksi, kun joukossa on ihmisiä jotka teeskentelevät samoja kipuja ihan vaan saikun takia ja kokevat sitten ihmeparantumisen.
Ei ole järkevän ihmisen toimintaa toisten kustannuksella tuollaista tehdä, itse olen useamman vuoden kärsinyt rankasairauksista enkä pääse töihin vaikka haluaisin, ja silti vielä tutkitaan ja hutkitaan vaikka selvät löydökset on joita voisi hoitaa ja rahaa on palanut vaikka sitä ei ole siunaantunutkaan läheskään niin paljoa kuin on mennyt, mutta kun olen luulosairas joidenkin lääkärien mielestä, ihan vaan siksi että on olemassa tuollaisia ihmisiä jotka vievät uskottavuuden myös oikesti sairailta kannattas ehkä miettiä vähän!!
tämän halusinkin lukea. Ei mitään järkeä. Ällöttää vaan se ihminen, joka tätä on harrastanut jo kauan. Toivottavasti suljetaan koko koulu, niin saa sitten ansionsa mukaan.
Hyvä konsti on siihen kunnon selkäsauna.