lehtijuttu

viime sunnuntaina on ollut hämeessä ilmestyvän päälehden Hämeen Sanomien toimittaja ja kuvaaja hämeenlinnan pyhäseuroissa.Viihtyneet koko seura ajan ja vielä kahvit jumalan sanan päälle juoneet.Lehti juttu ilmestyy tietääkseni ensi sunnuntain numerossa.
2568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitään pahaa on, tai väärää jos se siinä puitteissa pysyy .

Äänestä
  • lähettää lehtimiehiä seuroihin kun seurat ei kykene ulkopuoleiseen lähetystyöhön ?

    "voi minua ellen minä evankeliumia levitä"
    ikinä en ole kuullut että joku lestaadiolainen olisi puhunut uskostaan ulkopuoliselle !!!
    Mutta jos sisälähetys riittää niin ,niin mitäpä siihen sanoisi tai lisäisi .Ei mitään .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimittaja toimittaa kirjoitti:

viime sunnuntaina on ollut hämeessä ilmestyvän päälehden Hämeen Sanomien toimittaja ja kuvaaja hämeenlinnan pyhäseuroissa.Viihtyneet koko seura ajan ja vielä kahvit jumalan sanan päälle juoneet.Lehti juttu ilmestyy tietääkseni ensi sunnuntain numerossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu