Oulusta 27.5 nuoria ???

Onko muita yksin tai porukassa matkaavia nuoria aikuisia??Lähtöpäivänä hotellin luovutus jo klo:12sta ja lento on vasta illalla,voiko huoneen pitää pitempään ja mitäs se suunnilleen maksaa???
4661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei! Me ollaan lähössä 28.5. Riippuu mitä tarkoitat nuorilla. Me olemme 28 ja 29 vuotiaita 3 alaikäistä. Kannattaa lähettää sähköpostia kyseiseen hotelliin ja kysä voiko huonetta pitää esim iltaan asti. Niin mä tein ja maksaa 30 euroa (muuten luovutus kl 12).

Äänestä
  • me mennään 27.5 ja meillä on myös lapsosia matkassa.
    minkäikäisiä teillä on ja mihin hotelliin menette?

    Äänestä

Me saatiin ainakin pidettyä lähtöpäivänä hotelli pidempään.. Ei otettu edes etukäteen yhteyttä vaan samana päivänä kysyttiin.. Eikä se paljoa maksanut..

Itelläkin ois lähtö 28.5.08.. :)

Äänestä

onnistui ainakin viime kesänä. Oman huoneen saimme pitää klo 18:aan saakka ja lisäaika maksoi muistaakseni 40 levaa, eli 20 euroa. Ei sikäli paljoa kun vielä jaoimme huoneen loppuajaksi tosien perheen kanssa ja pistimme kulut puoliksi. Olipahan paikka missä säilyttää matkatavarat ja kaikki saivat vielä iltapäivän olla altaalla, sitten vain suihku ja vaatteiden vaihto ennen lentokentälle lähtöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


inka28 kirjoitti:

Onko muita yksin tai porukassa matkaavia nuoria aikuisia??Lähtöpäivänä hotellin luovutus jo klo:12sta ja lento on vasta illalla,voiko huoneen pitää pitempään ja mitäs se suunnilleen maksaa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu