Miten saa tekemään isommat lehdet ja isommat kukat ? Kaikki hoito-ohjeet tulevat hyvään käyttöön, että olisin niin niin kiitollinen vastauksista !! :))))))))))))))))
Viirivehka
3
644
Vastaukset
- miriam
kumpi lajike sinulla on, iso- vai pikkuviirivehka? Jos on pienempi lajike niin lehdetkin ovat pienemmät. Kasvi viihtyy kaikenlaisissa valo-olosuhteissa, mut ei kuki pimeämmässä. Kastellaan kerralla reilusti ja mullan annetaan sit kuivahtaa kastelujen välillä. Suihkuttele ahkerasti. Lannoitellaan joka toinen viikko.
- MInä vaan
No lehdet ovat noin 15 cm pitkät . Kukka vaan aivan pirun pieni !! se on ison länsi-ikkunan edessä kasvamassa, tosin vain verhot varjostaa ... :))
- MInä vaan
No lehdet ovat noin 15 cm pitkät . Kukka vaan aivan pirun pieni !! se on ison länsi-ikkunan edessä kasvamassa, tosin vain verhot varjostaa ... :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265005L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa694402TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153503Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3031823Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241726Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458