Kuinka moni teistä

kirjoittaa kymmensormijärjestelmällä? Näppäimistöön katsomatta?
4204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tai kolme. Kännykän otelaudalla ei juuri mestaroida, vaikka aikoinaan olinkin kulttibändin kitaristi.
Eric Claptonin ja minun välilläni ei ollut muuta eroa, kuin että Mr. Clapton osasi soittaa, minä en.

Äänestä

se aikoinaan opeteltua. Nykyisin menee kyllä nopeammin kaksisormijärjestelmällä.

Äänestä

10-sormijärjestelmä tuli opeteltua ala-asteikäisenä. :) Rääkkäsin äidin kirjoituskonetta joka ilta parin ystävän kanssa, kirjoittelimme jatkojuttuja hevosista... tyypillisiä tyttölapsia. Äiti toi yhtenä päivänä kirjan jossa opetettiin kaikki konekirjoituksesta, ja patisti harjoittelemaan... Äkkiähän sen oppi vaikka oli tylsää aluksi. Työkaverit nauraa kun kuulemma naputan konekiväärin lailla. :) Mutta numeroita en ole koskaan oppinut, ne joudun kyllä katsomaan.

Äänestä

Kymmensormijärjestelmällä, katsomatta näppäimistöön, eli siis sokkona.

Kauppiksessa se piti hallita ja taito on vaan vahvistunut matkan varrella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tssahhh kirjoitti:

kirjoittaa kymmensormijärjestelmällä? Näppäimistöön katsomatta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu