Jari lukee tätäkin palstaa!! Jari pitää kovasta kritiikistä johtuen levyn julkaisun yhteydessä nimmareiden jakotilaisuuksia. Kannattaa siis kirjoittaa tännekin negaa...voipi ottaa opikseen!!!
JARI LUKEE PALSTAA!!!!
15
1711
Vastaukset
- tosi läheinen
Tosi läheinen ja ainakin ehdottoman luotettava olet varmaan. Mahtaa Jari sinusta tykätä luotettavana läheisenä. Jatka samaan malliin, ystävät ja läheiset ne on parhaita!
- todellinen ystävä
Hienoa että Jarilla on noin luotettavia läheisiä kuten sinä! Olet oikein ihmiskunnan kermaa!
- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Epäilen onko Jarilla aikaa lukea moista palstaa.
Miksi hän ei sitten missään tv haastatteluissa eikä muissakaan mainitse faneista mitään.
Kyllästymiseen asti haastattelut pyörivät homouden ympärillä ja kaapista ulos tulosta !
Joskus toivoisin mielipiteitä mitä mieltä hän on faneista.....eikö uskalla sanoa rehellistä mielipidettä ettei loukkaa ketään ?
Jari fanien joukkoon juttelemaan ja nimmareita jakamaan, suosio ei ole itsestään selvyys se ovat muutamat artistit tuoneet julki ja muistavat fanejaan.
Röyhkeimmän etupenkin fanit ilmeisesti noteerataan muista ei niin väliä.
Kaikilla ei ole röyhkeyttä tupata artistin huomionkohteeksi ja tuoda itseään esille jokapaikassa.- puhut asiaa...
..samaa mieltä kanssasi. Ei me kaikki Sillanpää fanit olla joka konsertissa etu penkissä istumassa...ja huomiootaan tyrkyttämässä.. Jäämme suurin osa hiljaisimmista ihailijoista varjoon.. harvemmin tilaisuus edes konsertteihin, vähemmästäkin vieraantuu. Enkä oo niitä faneja joka tuppaudun tutuksi. Ois hyvä jos Jari joskus moikkais meitä harvemmin konserteissa käyviäkin kun sanoo kerran tunnistavansa lukuisten ihailijoidensa kasvot. Mitä tämän palstan lukemiseen tulee..luulempa myös että ei Jarilla riitä aikaa...
- samaa mieltä..
..niin miksi ei nykyisin koskaan haastatteluissa mitään mainintaa Sillanpää faneista...herää kysymys, onko sillä faneja enää ollenkaan... kuin vain "ne pari-kolme". Oon ymmärtänyt että sillä on esim. Suomen suurin Fan club.
- Aleksandra
samaa mieltä.. kirjoitti:
..niin miksi ei nykyisin koskaan haastatteluissa mitään mainintaa Sillanpää faneista...herää kysymys, onko sillä faneja enää ollenkaan... kuin vain "ne pari-kolme". Oon ymmärtänyt että sillä on esim. Suomen suurin Fan club.
Ottakaa huomioon, että haastattelut tehdään toimittajien ehdoilla. Viimeisen kahden vuoden aikana haastatteluissa on ollut yksi asia ylitse muiden, kaapista tuloa vatkataan kyllästymiseen asti. Eihän se ollut mikään yllätys useimmille, joten en ymmärrä, miksi se on toimittajille "se juttu".
Tosin en kyllä ymmärrä sitäkään, miksi haastatteluissa pitäisi erityisesti puhua faneista. Joka artistillahan niitä on, ja myös joka artistilla on faneja, jotka tulevat muita tutummiksi. Ei siinä ole mitään ihmeellistä, ei tuhannesta ihmisestä voi tulla ystäviä, eivätkä kaikki sitä edes halua.
Faneja on, ja tuhansittain muita, jotka ostavat lippuja konsertteihin. Tämänkertainenkin kiertue on ollut loppuunmyyty. Pelkistä faneista salit eivät täyty, vaikka meitä paljon onkin. - Lisbet
Aleksandra kirjoitti:
Ottakaa huomioon, että haastattelut tehdään toimittajien ehdoilla. Viimeisen kahden vuoden aikana haastatteluissa on ollut yksi asia ylitse muiden, kaapista tuloa vatkataan kyllästymiseen asti. Eihän se ollut mikään yllätys useimmille, joten en ymmärrä, miksi se on toimittajille "se juttu".
Tosin en kyllä ymmärrä sitäkään, miksi haastatteluissa pitäisi erityisesti puhua faneista. Joka artistillahan niitä on, ja myös joka artistilla on faneja, jotka tulevat muita tutummiksi. Ei siinä ole mitään ihmeellistä, ei tuhannesta ihmisestä voi tulla ystäviä, eivätkä kaikki sitä edes halua.
Faneja on, ja tuhansittain muita, jotka ostavat lippuja konsertteihin. Tämänkertainenkin kiertue on ollut loppuunmyyty. Pelkistä faneista salit eivät täyty, vaikka meitä paljon onkin.Todella asiallisesta viestistä..kuka lienetkin.. "Ei voi olla tuhatta ystävää" edes Jarilla.
Jos asian kääntää toisin päin (omalle kohdalle)jos olis tuhat ystävää... ei tulisi elämästä yhtään mitään.
Parempi yksi hyvä ystävä kuin 1000. Kaukainen Artisti fani suhde kaikkein antoisin.. pätee myös Jarin fanimaailmaassa....
Meillä jokaisella tavan tallaajallakin on muutama läheinen hyvä ystävämme, lisäks lukuisia tuttavia. Näin se vain menee... - pöööö1+
Lisbet kirjoitti:
Todella asiallisesta viestistä..kuka lienetkin.. "Ei voi olla tuhatta ystävää" edes Jarilla.
Jos asian kääntää toisin päin (omalle kohdalle)jos olis tuhat ystävää... ei tulisi elämästä yhtään mitään.
Parempi yksi hyvä ystävä kuin 1000. Kaukainen Artisti fani suhde kaikkein antoisin.. pätee myös Jarin fanimaailmaassa....
Meillä jokaisella tavan tallaajallakin on muutama läheinen hyvä ystävämme, lisäks lukuisia tuttavia. Näin se vain menee...ei ne konsertiti mitään loppuumyytyjä ooo
sorry vaan.
pysytään asiassa - tyrrkyy
pöööö1+ kirjoitti:
ei ne konsertiti mitään loppuumyytyjä ooo
sorry vaan.
pysytään asiassaJari kyllä mielellään antaisi huomiotaan kaikille faneilleen, mutta käytännössä se on aika vaikeaa. Tietty naisporukka kulkee kyynärpäät edellä Jarin perässä, eivätkä päästä muita lähellekään. Joka kerta pitää päästä samaan kuvaan ja halaamaan Jaria.
Valtaosa faneista ihailee kohdettaan, oli se kuka tahansa, fiksusti ja kauempaa. Ei aikuisen naisen tarvitsekaan käyttäytyä kuin 15-vuotias teini suosikkibändinsä keikalla. - yleisön ääni rivistä
tyrrkyy kirjoitti:
Jari kyllä mielellään antaisi huomiotaan kaikille faneilleen, mutta käytännössä se on aika vaikeaa. Tietty naisporukka kulkee kyynärpäät edellä Jarin perässä, eivätkä päästä muita lähellekään. Joka kerta pitää päästä samaan kuvaan ja halaamaan Jaria.
Valtaosa faneista ihailee kohdettaan, oli se kuka tahansa, fiksusti ja kauempaa. Ei aikuisen naisen tarvitsekaan käyttäytyä kuin 15-vuotias teini suosikkibändinsä keikalla.Vai ei se Jari uskalla joittenkin naisten takia huomioida koko yleisöään hahhahhahhhahhhahaaaaaaa
En oo moista kuullut, sallikaa mun nauraa!
Oon konserteissa ollut ja kyllä Jari Sillanpää tosissaan huomioi yleisönsä ympäri salia, kävelee usein laulujen aikana salissa, istuu jonkun polvelle tai jopa menee suorastaan makaan jonkun syliin, eikä kukaan estä.Eikä näyttäs Sillanpäällä estojakaan olevan fanien suhteen, kenenkään!
Mitä valokuviin tulee......eihän se ees tapaa ketään konserttien jälkeen joten unohda noi kotkotukset kyynärpäistä ja halauksistaa!
- läheinen....
....ja lehmät lentää! In your dreams baby! Hahhah. PROVO
- läheinen....
että itseni paljastaisin...en olisi enää "läheinen".
- tatuointi!!
oikeasta nivystyrästä lounaaseen. Varma ttieto. terveisin todellinen lähimmäinen.
- tatuoin ti!!
oikeasta nivystyrästä lounaaseen. Varma ttieto. terveisin todellinen lähimmäinen.
- palstaa!!!!!!!!
joo tiedetään tiedetään....Jari pahoitti luettuaan foorumia omilla sivuillaanki mielensä ja foorumi suljettiin. Jaria kiinnostaa kyllä varmaan ihan tulevaisuudenkin kannalta, miten fanit suhtautuu häneen. Tätä lukemalla pysyy osittain ajantasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626725- 666438
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1365314Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504223En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204029Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53570Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai1323510Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1722965- 252839
- 342813