Perän korjaajia

Metu

Onko kellään tietoa Mesen perän korjaajista.
Niitä löytyy ainakin yksi suomesta, osaava ja edullinen.Nimeä en muista, on joskus tullut ilmi täällä keskustelupalstoilla.

5

674

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • utelias

      Onko sulla alla hopeanvärinen Väyrysmalli W210? Käytitkö jossain palstalla nimmaria "Metusalemi"? Vai on perässä vikaa; paljonko autollasi on ajettu? Diesel? Manuaali? Onko perässä ollut öljyvuotoa/tihkumista?

      Taitaa olla Mesen tyyppivikoja, saas närhä milloin omasta menee...

      • Metu

        Jep ! Jep ! W210 E220D -98 Aj 300tkm manuaali.(Pitää kutinsa) Perä on ihan kuiva.Ei vuoda!
        Pitää pientä ulinaa n 85km/h ja 105km/h ei kuulu juurikaan muulloin .


    • autoilija

      tuliko peräpukamat eli rupesiko perä vuotamaan? Vai onko pakokaasupäästöt liialliset eli huutava perä?
      Kannattas varmaan mersemiehen vähän laihduttaa...

      • "Asiantuntija"

        Jumala antoi miehelle ja naiselle seksuaalisen halun toisiinsa ja tämä halu ohjaa parisuhteessa terveeseen seksiin, jossa molemmat ottavat toisensa huomioon ja tyydyttävät toisensa. Himo on itsekästä, joka haluaa vain itselleen tyydytystä, mutta ei anna sitä toiselle. Usein varsinkin miehet himoissaan tyydyttävät vain omat tarpeensa ja heidän vaimonsa jäävät tässä itsekkäässä seksissä ilman tyydystä. Himo siis rikkoo seksiä sekä parisuhdetta, mutta terve seksuaalinen halu antaa molemmille seksuaalisen tyydytyksen. Yksi syy syrjähyppyihin on aviopuolison itsekäs himo, joka ajaa toista kurkkimaan, jospa naapurin aidan puolella olisi vihreämpää ruohoa. Miehen ja naisen on parisuhteessaan otettava toisensa huomioon ja sen jälkeen totetuu Jumalan asettama seksuaalisuus, jossa molemmat saavat seksuaalisen tyydytyksen.


    • jalmari

      Moro!
      Itselläni oli alustava vuoto/jurinavika.
      malli oli tosin 124, mutta heitin sinne sisään korjaussarjan ja raskaanliikenteen öljyt.
      Tuli suht hyvä, nyt ajanut sillä yli 200tkm.
      Seuraavassa autossa sama juttu, sama temppu, ja takana jo 60tkm. Ei siitä saa virheetöntä, jos on alkanut ääntämään... mutta sitä ulinaa kannattaa poistaa em. öljyillä!
      nimim. 80W140

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      653
      8014
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      468
      2296
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2220
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1791
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1292
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1244
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1180
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      854
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      833
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      766
    Aihe