Naama, päänahka, kaula/niska haisee ihan hirveelle. Akneen syönyt 2kk kuurin oricycliniä. Kuurin ajan haju poissa, mutta viikko lopettamisen jälkeen palasi. Karmea rasvainen, eltaantunut, pesemätön talin haju haisee nenässä asti. Enkä kuvittele, vanhempanikin sanoivat että ethän sä ihan hullu ole, kyllä se haisee pahalle. Ihotautilääkäri vain nauroi kun kerroin. En ole muita samasta vaivasta kärsiviä tavannut?
iho haisee
6
4855
Vastaukset
- ..tuon
2 kuukautta? Kovin oli lyhyt...millaisella annoksella, 1000 mg/vrk, siis ei aloitus vaan ylläpitoannos?!
- kalorimääriä
vähennä siten kalorimääriä ettei ylimääräistä riitä talin tuotantoon niin paljon.yksinkertainen ratkaisu
- ooiuuu
Mulla sama ongelma.Lopetin e-pillerit ja akne alkoi n.3kk jälkeen.Selkä täynnä finnejä.Hirveä härskin talin haju päänahassa,mutta tuota jaksoa kesti vain muutaman viikon.Ensin luulin että vain kuvittelen kun hiukset olivat puhtaat,mutta päänahka haisi.Käytin päänahalle tarkoitettua kuorintaainetta,se ainakin vähän helpotti.Haju loppui itsestään muutamassa viikossa.Voisit ehkä kokeilla jotain sisäistä puhdistuskuuria ja maitohappobakteereita.Juo paljon vettä ja osta jotain ihon ph-arvoa tasapainottavaa pesunestettä ja kuori ihoa ja päänahkaa.En oikein muuta keksi.Minäkään en ollut törmännyt tällaiseen ongelmaan aiemmin.Netistä ei löytynyt mitään tietoa asiasta.
- Samaa vikaa
Kerro ihmeessä millä tuotteella kuorit päänahkaa. En ollut moisesta kuullutkaan, mutta kuulostaa hyvältä ja haluaisin mielelläni kokeilla.
- ooiuuu
Samaa vikaa kirjoitti:
Kerro ihmeessä millä tuotteella kuorit päänahkaa. En ollut moisesta kuullutkaan, mutta kuulostaa hyvältä ja haluaisin mielelläni kokeilla.
Käyttämäni kuorinta-aine on cutrinin bio peeling mask.Ajattelin kokeilla myös suolan sekoittamista shampoon joukkoon.Huuhtelu sitruunavedellä vois myös auttaa.Ongelmani liityy jotenkin tähän hormonaaliseen akneen.Edellisen kerran kun lopetin e-pillerit niin oli sama juttu.
- Anonyymi
Iho haisee Kamalalle Harrisille! uu vii uu ii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745339Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 361602
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500