iho haisee

yäk

Naama, päänahka, kaula/niska haisee ihan hirveelle. Akneen syönyt 2kk kuurin oricycliniä. Kuurin ajan haju poissa, mutta viikko lopettamisen jälkeen palasi. Karmea rasvainen, eltaantunut, pesemätön talin haju haisee nenässä asti. Enkä kuvittele, vanhempanikin sanoivat että ethän sä ihan hullu ole, kyllä se haisee pahalle. Ihotautilääkäri vain nauroi kun kerroin. En ole muita samasta vaivasta kärsiviä tavannut?

6

4738

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..tuon

      2 kuukautta? Kovin oli lyhyt...millaisella annoksella, 1000 mg/vrk, siis ei aloitus vaan ylläpitoannos?!

    • kalorimääriä

      vähennä siten kalorimääriä ettei ylimääräistä riitä talin tuotantoon niin paljon.yksinkertainen ratkaisu

    • ooiuuu

      Mulla sama ongelma.Lopetin e-pillerit ja akne alkoi n.3kk jälkeen.Selkä täynnä finnejä.Hirveä härskin talin haju päänahassa,mutta tuota jaksoa kesti vain muutaman viikon.Ensin luulin että vain kuvittelen kun hiukset olivat puhtaat,mutta päänahka haisi.Käytin päänahalle tarkoitettua kuorintaainetta,se ainakin vähän helpotti.Haju loppui itsestään muutamassa viikossa.Voisit ehkä kokeilla jotain sisäistä puhdistuskuuria ja maitohappobakteereita.Juo paljon vettä ja osta jotain ihon ph-arvoa tasapainottavaa pesunestettä ja kuori ihoa ja päänahkaa.En oikein muuta keksi.Minäkään en ollut törmännyt tällaiseen ongelmaan aiemmin.Netistä ei löytynyt mitään tietoa asiasta.

      • Samaa vikaa

        Kerro ihmeessä millä tuotteella kuorit päänahkaa. En ollut moisesta kuullutkaan, mutta kuulostaa hyvältä ja haluaisin mielelläni kokeilla.


      • ooiuuu
        Samaa vikaa kirjoitti:

        Kerro ihmeessä millä tuotteella kuorit päänahkaa. En ollut moisesta kuullutkaan, mutta kuulostaa hyvältä ja haluaisin mielelläni kokeilla.

        Käyttämäni kuorinta-aine on cutrinin bio peeling mask.Ajattelin kokeilla myös suolan sekoittamista shampoon joukkoon.Huuhtelu sitruunavedellä vois myös auttaa.Ongelmani liityy jotenkin tähän hormonaaliseen akneen.Edellisen kerran kun lopetin e-pillerit niin oli sama juttu.


    • Anonyymi

      Iho haisee Kamalalle Harrisille! uu vii uu ii

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      4024
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      44
      2741
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2715
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2453
    5. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2445
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      314
      2263
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1979
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1643
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      48
      1642
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1497
    Aihe