Kestääkö

Oon ostamassa 280000 km ajettua 320 d:tä uskaltaako ostaa vai laukeeko kone pian.
2296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

konehan siis laukeaa välittömästi kun ajat auton kaupasta ulos, saattaa olla jopa etteivät anna sinun edes käynnistää sitä ennen kuin kaupat on tehty :D
No ei vaan, aika vaikea noin ympäripyöreään kysymykseen mutta eiköhän ne motit nyt tuollaiset lukemat huollettuina hyvin kestä.

Äänestä

Nykyään ei löydy mistään autosta moottoria, joka ei normaalisti huollettuna kestäisi 500 tuhatta. Toki noihin kilsoihin joutuu jo varmaan ainakin turbon kertaalleen vaihtamaan, mutta itse moottori kestää kyllä. Noilla mainitsemillasi kilsoilla olisin enemmänkin huolissani muista kuluvista osista, kuin moottorista. Pyöränlaakerit, perä, vaihdelaatikko, kytkin, jarrut, ym. jutut kannattaa tarkistaa ennenkuin tekee ostopäätöksen. Myös alustan puslat ja iskareiden kunto herättäisi minussa kiinnostusta. Jos kyseistä autoa on huollettu merkkiliikkeessä, niin noiden asioiden luulisi olevan kunnossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj-jj kirjoitti:

Oon ostamassa 280000 km ajettua 320 d:tä uskaltaako ostaa vai laukeeko kone pian.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu