miten tehä kannu

Miten voi tehä tohon mIRC:n oman kannuksko sitä ny kutsutaan eli on ite tehny sen että voi kaverit liittyy?? Joo aika tyhmä kysymys mutta ei voi mitää.
2684
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kirjotat vaan /join #kanavannimi
jos kyseisen nimistä kanavaa ei aiemmin ollut olemassa (= siellä ei ollut ketään) niin nyt se luodaan ja sinusta tulee sen operaattori (@-merkki nimen edessä). samalla tavalla kanava lakkaa olemasta kun kaikki sen käyttäjät lähtevät pois. eli siis mitään kummallisuuksia ei kanavan luomiseksi/tuhoamiseksi tarvitse tehdä.

Äänestä
  • miten sitten saa vaihdettua nää topicit ja kirjotella kaikkii nää? millä komennoilla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ymmällää kirjoitti:

Miten voi tehä tohon mIRC:n oman kannuksko sitä ny kutsutaan eli on ite tehny sen että voi kaverit liittyy?? Joo aika tyhmä kysymys mutta ei voi mitää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu